EN|RU|UK
 Політика України
  9541  23

 ФРН продовжуватиме підтримку України на європейському шляху, - Рот. ФОТОрепортаж

Державний міністр з питань Європи Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Міхаель Рот запевнив, що Берлін і надалі підтримуватиме Україну у вирішенні актуальних викликів, пов'язаних з внутрішньополітичними трансформаційними процесами.

"ФРН продовжуватиме підтримку України на європейському шляху", - заявив у Києві 18 червня Державний міністр з питань Європи Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Міхаель Рот під час зустрічі з заступником міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МЗС.

Обидва співрозмовники констатували спільну позицію, що забезпечення базових прав людини, особливо національних, етнічних та інших меншин, є одним з ключових напрямів у контексті відданості європейським цінностям. У цьому зв'язку Міхаель Рот високо відзначив зусилля Української держави щодо гарантування безпеки та порядку під час параду рівності в Києві 17 червня. Німецький високий посадовець підкреслив, що таким чином Україна надіслала сильний позитивний сигнал для європейської спільноти.

Зі свого боку Олена Зеркаль подякувала німецькому співрозмовнику за його особисту увагу до забезпечення прав людини на окупованих Росією територіях України, про що засвідчила зустріч з представниками кримських татар. Крім того, вона закликала Німеччину продовжити підтримку заходів України із звільнення українських громадян, які незаконно утримуються Росією в ув'язненні як на території РФ, так й на окупованих територіях.

Олена Зеркаль також поінформувала німецького колегу про заходи держави у забезпеченні прав людини, у т.ч. й меншин, підкресливши, що ця робота як складова реалізації євроінтеграційного курсу ведеться системно на основі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Співрозмовники приділили увагу питанню взаємодії з метою ефективної протидії російській пропаганді, що спрямована проти європейських цінностей й розколу Євросоюзу. Було констатовано, що дія такої пропаганди як елемента гібридної загрози Росії є доволі помітною у сфері міжнаціональних відносин. Як зазначила О.Зеркаль, якраз Україна з високим рівнем толерантності до меншин може слугувати добрим прикладом для багатьох країн-членів ЄС.

Олена Зеркаль та Міхаель Рот обговорили питання енергетичної безпеки в Європі. Українська сторона надала вичерпні аргументи щодо антиукраїнської спрямованості проекту "Північний потік-2" й закликала Німеччину до співпраці заради ефективного використання української ГТС.

В обговоренні ситуації політичного врегулювання українсько-російського конфлікту на Донбасі Олена Зеркаль виклала бачення України щодо цілей та завдань майбутньої миротворчої місії ООН. Було зазначено на важливості подальшої координації та взаємодії між Україною, ФРН та Францією в рамках нормандського формату.

Співрозмовники дали високу оцінку стану двостороннього співробітництва. Олена Зеркаль подякувала Уряду ФРН за практичну допомогу в реалізації системних реформ. Зі свого боку, Міхаель Рот запевнив, що Берлін й надалі продовжуватиме підтримувати Україну у вирішенні актуальних викликів, пов'язаних з внутрішньополітичними трансформаційними процесами.

Сторони також здійснили обмін думками з питань розвитку Євросоюзу.

ФРН продовжуватиме підтримку України на європейському шляху, - Рот 01
ФРН продовжуватиме підтримку України на європейському шляху, - Рот 02
ФРН продовжуватиме підтримку України на європейському шляху, - Рот 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3072376
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору