EN|RU|UK
 Суспільство
  4891  5

 Фонд Жадана та "Олені Святого Миколая" організують для випускників із прифронтової зони поїздку до інших регіонів України. ФОТО

Благодійний фонд Сергія Жадана та ГО "Українські рубежі" почали проект "Мандрівники зі Сходу". Вони мають намір здійснити мрію випускників гімназії з міста Золоте Луганської області та познайомити юнаків і дівчат з іншими регіонами України. Зараз організації шукають партнерські установи в містах та закликають підтримати проект.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Як зазначається, таке бажання висловили самі випускники. Коли минулої зими волонтери проекту "Олені Святого Миколая" (харківський підрозділ ГО ВО "Українські рубежі") здійснювали мрії дітей з прифронтової зони, випускники із Золотого попросили не подарунки, а можливість побачити Україну. Волонтери взялися показати дітям Україну, щоб вони розуміли, за що боротися, і свідомо могли обрати власне майбутнє: де жити, чим займатися, де навчатися.

Фонд Жадана та Олені Святого Миколая організують для випускників із прифронтової зони поїздку до інших регіонів України 01

"Ми здійснимо мрію дітей, які бачать війну на власні очі. Дамо їм можливість пізнати і відчути свою країну, - каже співзасновниця Благодійного Фонду Сергія Жадана Ірина Куніцина. - Золоте - Харків - Львів - Чернівці - Одеса - Запоріжжя - Золоте: таким буде маршрут подорожі для чотирнадцяти випускників. У дітей із Золотого немає на таку поїздку ні грошей, ні вміння її організувати. Ні знайомих і друзів в інших містах.

Тому нам дуже важлива підтримка людей та інституцій, щоб не просто провести екскурсії та походи в музеї і театри, а зацікавити дітей чимось новим, познайомити зі знаковими людьми, поговорити про важливе і, можливо, складне. Так, наприклад, у Харкові нас уже готові зустрічати в Plarium - це міжнародна компанія-розробник мобільних і браузерних ігор, у Чернівцях - в Університеті та в Літературному центрі, в Одесі - в Одеському художньому музеї".

Фонд Жадана та Олені Святого Миколая організують для випускників із прифронтової зони поїздку до інших регіонів України 02

Волонтери проекту "Олені Святого Миколая" вже третій рік утілюють мрії дітей, які живуть у прифронтовій зоні. Вони збирають сотні листів, які діти пишуть Святому Миколаю, і залучають небайдужих "запрягтися в сани" разом з "оленями", взявши участь у виконанні бажань - грошима або подарунками. Загалом за цей час було доставлено близько 3000 подарунків, у майже 20 населених пунктів Донецької та Луганської області.

Деякі мрії, розповідають організатори проекту, здійснити не так просто. Адже багато дітей просять не ролики або книги, а щоб повернувся тато, або щоб на Донбасі та Луганщині знову був мир.

"Повернути дитині батька ми не можемо, - каже волонтерка Євгенія Левінштейн, - але знаємо, що світ починається з розуміння, а цю мрію можна наблизити. Випускники містечка Золоте мріяли про подорож рідною країною. І наша мета - подарувати їм цю можливість познайомитися з Україною".

За даними соціологічних досліджень, від 80% до 90% жителів Донецької та Луганської областей ніколи не були за межами власного регіону. Україна не знає саму себе, і діти це відчувають - кажуть ініціатори проекту.

"Спілкуючись з людьми в різних куточках країни, постійно переконуємося, що однією з головних проблем нашого суспільства є його закритість, ізольованість, - каже Сергій Жадан. - Ми погано знаємо один одного, погано знаємо свою країну, слабо її відчуваємо. Звідси наші страхи, стереотипи, наша повна дезорієнтація. Як подолати ці страхи? Очевидно, відкриваючи для себе країну, в якій живеш, знайомлячись зі співвітчизниками, приїжджаючи в інші міста, регіони".

Всю подорож буде зафіксовано на відео. Враження дітей, їхні спостереження і роздуми стануть підґрунтям документального фільму про індивідуальний і безпосередній досвід пізнання власної країни.

Приєднатися до "Мандрівників зі Сходу" може кожен і кожна: підтримайте проект на платформі краудфандингу Big Idea або запропонуйте свою допомогу під час подорожі. Для цього можна написати на пошту: zhadancharity@gmail.com або зателефонувати організаторам:

066 716 64 42 Марина, 063 565 63 39 Євгенія.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3072204
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору