EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  14821  35

 На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню об'єктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ. ФОТО+ВІДЕО

На родичів і незаможних друзів судді-втікача Віктора Татькова, який за часів президентства Януковича очолював Вищий господарський суд, записано близько сотні об'єктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії. Татьков утік з України після Революції Гідності на Захід, до Австрії, де навіть просив політичного притулку.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише журналістка "Радіо Свобода", ведуча програми "Схеми" Наталія Седлецька, анонсуючи нове розслідування.

 На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 01

"Отримали фотографії, які якнайкраще ілюструють наше нове розслідування. На всіх цих людей на фото оформлено близько 100 об'єктів нерухомості в Україні. Вони ставали власниками нових квартир, землі та будинків синхронно з тим, як Віктор Татьков рухався кар'єрними сходами - переїжджав працювати з місцевого донецького суду в Київ, очолював Вищий господарський суд. через який оточення Януковича тримало на контролі економіку країни", - пише Седлецька.

На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 02

"Майно ці люди передовіряли - або ж судді, або його супутниці Ярославі, матері його дітей. Своїх легальних грошей на квартири в них не було (ми перевірили). Типова схема приховування справжнім власником своїх корупційних доходів", - зазначає журналістка.

"Сам суддя втік до Австрії за тиждень до того, як йому збиралися вручати підозру. Де навіть просив політичного притулку. Поки Австрія ухвалює рішення - його можуть екстрадувати в Україну. Це може тривати близько року. Навіщо це все шукати?
Тому що це майно має бути заарештовано, а після доведення вини чиновника в суді - конфісковано на користь держави.
А це - кілька сотень мільйонів гривень. Готовий річний бюджет невеликого міста", - вважає журналістка.

Суддівська кар'єра Віктора Татькова почалася з Донецька, де він працював у місцевому апеляційному суді. У 2004 році йому подарували 5-кімнатну квартиру на одній із центральних вулиць міста - Постишева.

Поки кар’єра Татькова йшла вгору, його офіційно колишня дружина Ярослава Красильникова (Татьков і Красильникова одружилися у 2005-му, і вже через кілька місяців розлучилися. - Ред.) так само крок за кроком покращувала свій добробут. Згідно з даними реєстру, до 2010-го жінка володіла двокімнатною квартирою і паркувальним місцем у Донецьку, а починаючи із 2010 року, коли Татьков перебрався до Києва, щоб очолити Вищий господарський суд України, у неї з’являється три квартири, два паркувальні місця та будинок у Донецьку, а також квартира в Криму (в Алушті). Ще через рік - у 2011 році - квартира у Києві, а у 2012 році - ще чотири квартири та паркомісця в Донецьку.

На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 03

Загалом на Ярославу Красильникову в Україні записано 23 об’єкти нерухомості. При цьому, за даними "Схем" з податкової, до переїзду в столицю за 12 років вона офіційно заробила трохи більше за 280 тисяч гривень, а з 2011-го до 2012-го - лише трохи більше одного мільйона. Цього навряд чи вистачило б на придбання усього цього майна.

Цікаво, що сам суддя, порівняно з офіційно колишньою дружиною, має значно менше нерухомості. Загалом, за даними реєстру, Віктор Татьков володіє двома квартирами в окупованому Донецьку та невеликим будинком у Донецькій області.

"То чи не є розлучення способом приховати майно, записуючи його на офіційно вже чужих людей, яких формально тепер не треба вказувати в декларації?" - запитують автори матеріалу

"Є практика фіктивних так званих розлучень, коли майно оформлюється на одного з подружжя, - пояснює співкоординатор Громадської ради доброчесності Галина Чижик. - Відповідно, офіційно суддя з дружиною або з чоловіком розлучається і має причину не декларувати все це майно, говорить про те, що спільних прав та обов’язків ми не маємо, спільно не проживаємо - відповідно, не маю жодного стосунку до майна своєї колишньої дружини або чоловіка".

Саме через це "Схеми" вирішили дослідити найближче оточення судді-втікача і виявили: вищезгадане майно - далеко не вся нерухомість, до якої може мати стосунок колишній голова Вищого господарського суду. Частина її, схоже, реєструвалася й на інших близьких осіб з оточення Віктора Татькова.

У розпорядженні "Схем" опинилося фото, яке найкраще допоможе розібратися у зв'язках колишнього голови Вищого господарського суду. Хоч і не всі особи на ньому є публічними, утім, всі вони - не чужі судді люди, які, за дивним збігом обставин, разом із розвитком кар'єри Татькова, обзаводилися елітним майном. Хоча їхніх офіційних доходів на такі коштовні покупки заледве б вистачило. Разом із Віктором Татьковим на фото можна побачити його офіційно колишню дружину Ярославу Красильникову та їхніх близьких друзів - трьох сестер: Євгенію та Валерію Катасонових та Ганну Братусь із чоловіком Антоном Яїцьковим.

На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 04

Понад двадцять об’єктів нерухомості на оточення Віктора Татькова записано в одному із житлових комплексів столиці - "Новопечерських липках". За даними ріелторів, у середньому один квадратний метр квартири в цьому комплексі коштує щонайменше півтори-дві тисячі доларів.

На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 05

Зокрема, тут має квартиру Ярослава Красильникова, а у Ганни Братусь сам Татьков орендував у "Новопечерських липках" дві квартири, що зафіксовано в його декларації за 2016 рік.

Загалом, згідно з випискою з реєстру речових прав на нерухоме майно, на подругу родини судді Ганну Братусь зареєстровано 53 об’єкти нерухомості в Україні, більшість з яких, як з’ясували "Схеми", була придбана за часів кар’єрного злету Віктора Татькова.

Наприклад, у 2010 році вона стала власницею 4 квартир у Києві - у комплексі "Новопечерські липки", у 2012 році - квартири у Донецьку, у 2013 році - двох будинків у Донецьку та області, квартири в Алушті (Крим), ще однієї квартири у Києві, а також 14 квартир та 18 машиномісць у закритому заміському комплексі в Плютах, що під Києвом.

На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 06

Ганна Братусь - оперна співачка. Відео з її виступів можна легко знайти в мережі. "Чи могла вона придбати це елітне майно сама? Навряд чи. Принаймні з офіційно зароблених коштів. За даними Державної фіскальної служби, загалом за 15 років жінка заробила трохи менше за 900 тисяч гривень", - йдеться в розслідуванні.

Її чоловік – юрист Антон Яїцьков, який також на фото позує разом з Татьковим,теж володіє нерухомістю у "Новопечерських липках": двома квартирами та паркувальними місцями. Водночас, за даними Державної фіскальної служби України, за 19 років його загальні доходи не перевищили двох мільйонів гривень, чого навряд чи вистачило б на придбання нерухомості в одному з найдорожчих столичних житлових комплексів бізнес-класу.

На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 07

Сестра Ганни Братусь - Валерія Катасонова, яка так само поруч із суддею на спільній світлині, теж має нерухомість бізнес-класу в Києві.

На неї зареєстровано 4 квартири та 6 паркомісць у "Новопечерських липках". Як з'ясували "Схеми", працює Валерія Катасонова в одному з київських дизайнерських бюро. За даними ДФСУ, з 2004-го до 2015 року загальні доходи жінки сумарно становлять трохи більше за 750 тисяч гривень. Цих грошей не вистачило б і на одну квартиру.

На родичів і незаможних друзів екс-глави-втікача Вищого госпсуду Татькова записано майже сотню обєктів елітної нерухомості в Україні та Іспанії, - СХЕМИ 08

Ще одна сестра - Євгенія Катасонова, яка також є на спільному з Татьковим фото, - колишня співробітниця апарату Вищого господарського суду. Разом із Татьковим вона підозрюється у втручанні в роботу автоматизованої системи розподілу розгляду судових справ. Зараз Катасонова, як і сам суддя, переховується від слідства за кордоном, у Москві. Утім, застати вдома її або членів її родини не вдалось.

"Отже, виходить, що Віктора Татькова, Ярославу Красильникову, Валерію Катасонову, а також Ганну Братусь із чоловіком Антоном Яїцьковим пов’язують не лише дружні стосунки, про що свідчать спільні світлини з відпочинку, але й те, що покращення їхнього добробуту відбувалося синхронно з кар’єрним злетом судді", - зазначають журналісти.

Юристи пояснюють: окрім оформлення майна на колишніх членів подружжя або родичів, також існує практика, коли нерухомість "записують" на осіб, які не пов’язані родинними зв’язками.

"Це робиться саме з тією метою, щоб складніше було відстежити ці факти оформлення майна на родичів. Тому що якщо факти родинних зав’язків є відомими, то складніше знайти зв'язок з людьми, які не є родичами судді", - каже співкоординатор Громадської ради доброчесності Галина Чижик.

У розпорядженні "Схем" опинилися витяги з реєстру правочинів, які свідчать про існування довіреності на купівлю та розпорядження нерухомістю і банківськими сейфами, які всі ці близькі судді-втікачу особи надавали йому або Ярославі Красильниковій.

У 2011 році, коли Татьков очолював Вищий господарський суд України, його вже офіційно колишня дружина Ярослава Красильникова надала йому довіреність на розпорядження будь-яким своїм нерухомим майном. Сама Красильникова отримувала довіреності на користування індивідуальними сейфами від Валерії Катасонової. А її сестра, Ганна Братусь, надала Красильниковій довіреність на купівлю квартири в столичному ЖК "Новопечерські липки". Тієї квартири, якою офіційно володіє Братусь. Тієї квартири, яку потім орендував суддя і вказував це в декларації.

"Чи може це все підтверджувати, що реальним власником цього майна та навіть грошей у банківському сейфі є не той, хто значиться в реєстрі, а той, кому це майно зрештою передовіряють, - сам суддя Татьков та мати двох його дітей?" - йдеться в сюжеті.

"Фактично, як можна побачити із цих довіреностей, право користування цим майном перейшло до судді. Тобто можна стверджувати, що він є фактичним власником цього майна", - зазначає юрист Дмитро Кострюков і додає, що оформлення майна на третіх осіб також ускладнює процес його подальшої конфіскації на користь держави.

Журналісти також з'ясували, що на фірму колишньої дружини судді-втікача 58-річної донеччанки Зої Татькової записано дев’ять об'єктів елітної нерухомості в Іспанії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3071659
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору