EN|RU|UK
 Суспільство
  11759  11

 Меморіальну дошку офіцеру армії УНР Михайлу Зінченку відкрили на Чернігівщині. ФОТОрепортаж

У приміщенні школи в селі Роїще на Чернігівщині відкрили першу меморіальну дошку офіцеру Армії Української Народної Республіки Михайлу Зінченку.

На відкриття меморіальної дошки приїхала двоюрідна правнучка Михайла Зінченка Лариса Губко з Чернігова, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Інституту нацпам'яті. Донька українського патріота, яка зараз живе в Парижі, обіцяла приїхати в Роїще найближчим часом.

"Поручник Зінченко на сьогодні є одним із небагатьох учасників Української революції 1917-1921 рр. - вихідців з нинішнього Чернігівського району Чернігівської області, біографії яких відомі досить докладно. Однак пошукова робота не припиняється. Нині дослідники активно вивчають життєвий шлях сотника УНР, уродженця сусіднього з Роїщем села Хмільниці Олександра Миколайовича Гайманівського. І готуються до відкриття меморіальної дошки на його честь до Дня Незалежності України. А в селищі Михайло-Коцюбинському (центрі однойменної об’єднаної територіальної громади) мають намір вшанувати Максима Загривного", - йдеться в повідомленні.

В Інституті нацпам'яті повідомляють, що Михайло Зінченко - учасник Першої світової війни, поручник. Нагороджений орденами Святої Анни 4-го ступеня та Святого Станіслава 3-го ступеня. Після важкого поранення в ногу був демобілізований.

Навесні 1918 р. організував у рідному Роїщі вибори делегатів на Всеукраїнський з’їзд хліборобів і був присутній на обранні Гетьмана України Павла Скоропадського. За що пізніше був заарештований і направлений до комуністичного концентраційного табору.

У жовтні 1920 р. перебрався на Хмельниччину, в район дії Армії УНР, і добровільно вступив до українського війська. Був зарахований до кінної сотні штабу 2-ї стрілецької Запорізької бригади 1-ї Запорізької дивізії. Брав участь у боях під селами Микулинецький Ріжок, Голенищенський Майдан та Миколаїв.

Після поразки Української революції емігрував до Чехословаччини і там закінчив Українську господарську академію в Подєбрадах. В Україні його переслідували більшовики, а у Словаччині - нацисти (за те, що переховував євреїв). Решту життя Михайло Зінченко прожив у Словаччині, там і похований.

Життєвий шлях Михайла Зінченка відновив Олександр Ляшев - краєзнавець, автор низки цікавих видань про історію села Роїще.

Меморіальну дошку офіцеру армії УНР Михайлу Зінченку відкрили на Чернігівщині 01
Меморіальну дошку офіцеру армії УНР Михайлу Зінченку відкрили на Чернігівщині 02
Меморіальну дошку офіцеру армії УНР Михайлу Зінченку відкрили на Чернігівщині 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3070758
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору