EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  11606  29

 Україна, Грузія та Молдова підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї. ФОТО

У столичному готелі "Київ" відкрилася II Міжпарламентська конференція на тему "Грузія, Молдова і Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального та безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО".

У межах конференції відбудеться церемонія підписання заяви головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, головою парламенту Грузії Іраклі Кобахідзе і головою парламенту Республіки Молдова Андріаном Канду про створення Міжпарламентської асамблеї "Україна-Молдова-Грузія", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Ця конференція є продовженням тристороннього міжпарламентського діалогу, розпочатого під час офіційного візиту голови Верховної Ради України Андрія Парубія до Республіки Молдова в березні цього року.

Стратегічною метою конференції є просування демократичних цінностей, створення і забезпечення загальної системи безпеки, побудова економічно стабільного державного управління та реформування країн відповідно до європейських правових норм.

У межах конференції з участю парламентаріїв трьох країн заплановано проведення панельної дискусії на тему "Протистояння новим викликам безпеки".

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, голова парламенту Грузії Іраклі Кобахідзе і глава парламенту Республіки Молдова Андріан Канду 9 червня в Києві підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї "Україна-Молдова-Грузія".

Україна, Грузія та Молдова підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї 01
Україна, Грузія та Молдова підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї 02

"Згідно зі статутами і регламентами, цей процес (створення Міжпарламентської асамблеї. - Ред.) є не одномоментним, цей процес потім має бути затверджений робочими групами, обраними від кожного парламенту, але має бути зроблено перший крок у проголошенні Міжпарламентської асамблеї. Я сподіваюссь, що наше остаточне засідання, розпочате в Кишиневі і продовжене в Україні, ми зможемо провести в Тбілісі (Грузія), де вже буде офіційне створення цієї Міжпарламентської асамблеї. Я переконаний, цей майданчик дасть нам набагато більше нових можливостей для співпраці та взаємодії", - сказав голова ВРУ Андрій Парубій.

Він також нагадав, що Україна має схожий досвід співпраці з Польщею та Литвою в Міжпарламентській асамблеї, в рамках якої зародилося багато прекрасних ідей, зокрема ідея "плану Маршала".

"У мене є мрія, що одного разу ми зберемося двома міжпарламентськими асамблеями для спільного засідання, показавши, що Балто-Чорноморська вісь і є щитом Європи, який сьогодні захищає цінності і весь цивілізований світ", - додав спікер українського парламенту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3070643
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору