EN|RU|UK
 Події
  18050  41

 За чотири місяці 2018 року поліцейські викрили 118 організованих злочинних груп та організацій, - Аброськін. ФОТОрепортаж

Національна поліція України викрила 118 організованих злочинних груп та організацій за чотири місяці поточного року. Це удвічі більше, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року.

2 червня відбулась зустріч глави Нацполіції Сергія Князєва і першого заступника голови, начальника кримінальної поліції В'ячеслава Аброськіна, з керівником операційного департаменту Консультативної місії ЄС (КМЄС) Удо Моллером і радником із питань кримінальних розслідувань організованої злочинності КМЄС Паулюсом Клікунасом, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес -службу НПУ.

У зустрічі також взяв участь начальник нового Департаменту стратегічних розробок Роман Осуховський та виконувач обов’язків начальника управління кримінального аналізу Нацполіції Денис Пефтієв.

За чотири місяці 2018 року поліцейські викрили 118 організованих злочинних груп та організацій, - Аброськін 01
За чотири місяці 2018 року поліцейські викрили 118 організованих злочинних груп та організацій, - Аброськін 02
За чотири місяці 2018 року поліцейські викрили 118 організованих злочинних груп та організацій, - Аброськін 03

Під час зустрічі було обговорено протидію організованій злочинності в Україні, зокрема силами Нацполіції. За словами першого заступника голови В’ячеслава Аброськіна, за чотири місяці 2018 року поліцейські виявили, задокументували та припинили злочинну діяльність 118 організованих злочинних груп та організацій.

"Порівняно з аналогічним періодом минулого року це вже вдвічі більше. Злочинні угруповання адаптують свою діяльність із урахуванням змін у середовищі. Багато видів злочинної діяльності стають дедалі складнішими. Тому з метою виявлення, документування та протидії суспільно небезпечним організованими злочинними групами та злочинним організаціям було створено спеціальний підрозділ – Департамент стратегічних розробок", - зазначив В’ячеслав Аброськін.

Наразі цей підрозділ укомплектовано на 40%, набір до його лав триває. Проте він вже розпочав свою діяльність із протидії ОЗГ. Водночас його робота будується на постійній взаємодії з управлінням кримінального аналізу.

Зокрема, у Нацполіції триває практична частина розроблення методології "SOCTA". Вона є аналітичним документом із висновками та пропозиціями, який базується на даних щодо діяльності конкретних організованих груп та злочинних організацій, а також тенденцій поширення сфер злочинності та злочинної діяльності.

Менше ніж за два місяці поліцейськими внесено до системи інформацію про діяльність 654 організованих груп та злочинних організацій, а також 369 сфер і напрямків злочинної діяльності у регіонах та в державі загалом.

Керівник операційного департаменту Консультативної місії Європейського Союзу Удо Моллер зазначив, що європейські партнери готові допомогти українським правоохоронцям в імплементації цієї програми.

"Вважаю, що в Нацполіції є можливості розробити інструментарій для реалізації стратегії з боротьби з організованою злочинністю. Важливо, аби був обмін інформацією між всіма зацікавленими сторонами, які задіяно у боротьбі з організованою злочинністю. Це важкий процес, але ми надамо всю необхідну допомогу. Це стосується і проведення тренінгів, і процесу рекрутингу до нового підрозділу, і, якщо змога, внесення змін до законодавства", – сказав Удо Моллер.

Паулюс Клікунас відзначив ту роботу, яку вже зробили поліцейські задля створення ефективного інструменту у протидії організованій злочинності. "Сподіваємося, що Нацполіції вдасться вдосконалити методологію "SOCTA" та показати в інших країнах".

Сергій Князєв зазначив, що до реалізації цієї методології залучено й інші правоохоронні органи. Проте практична частина програми реалізується наразі лише Нацполіцією.

"Впровадження методології "SOCTA" надасть можливість провести оцінку загроз тяжких злочинів та організованій злочинності. Робочі проекти цієї програми наших колег із інших правоохоронних органів, які працюють над її впровадженням, різнопланові. Уніфікації для всіх ще нема. Але ми продовжуємо її практичну реалізацію та плануємо вийти на міжнародний рівень", – зазначив Сергій Князєв.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3069412
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору