EN|RU|UK
 За кордоном
  39701  96

 "Ви хочете, щоб ми все місто посадили?": У Владикавказі дівчину з аутизмом ґвалтували кілька місяців - справу закрили, але потім знову відкрили

Кілька місяців 18-річну Віку, яка страждає розладом аутистичного спектру, ґвалтували, за її словами і показаннями матері, десятки чоловіків, а в її квартирі влаштували справжній притон. Про жахіття, яке творилося з дівчиною, знали сусіди, соціальні служби, родичі, але ніхто з них не повідомив ні в поліцію, ні матері, яка лежала в московській лікарні з молодшим братом Віки.

Кримінальну справу, відкриття якої з великими труднощами вдалося домогтися матері Віки, закрили за відсутністю складу злочину. Але раптом відкрили знову, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Настоящее время.

У Заліни Дудуєвої з Владикавказа четверо дітей, у трьох з них розлад аутистичного спектру (РАС) - у 19-річної Віки і 15-річних хлопчиків. Вікина сестра-близнюк, єдина здорова дитина, вчиться в Санкт-Петербурзі, відмінниця. Брати Мурат і Руслан ходять у владикавказьку середню школу. Шість років тому Заліна домоглася, щоб її хлопчики навчалися у звичайній школі - саме з цього в Осетії почався експеримент із соціальної адаптації дітей-інвалідів.

Ви хочете, щоб ми все місто посадили?: У Владикавказі дівчину з аутизмом ґвалтували кілька місяців - справу закрили, але потім знову відкрили 01

Віка не тільки закінчила школу, але і вчилася на перукаря в ПТУ. Мама рік супроводжувала її, потім дівчина освоїла ще і кухарські курси. Батько дітей пішов із сім'ї, коли дізнався, що у хлопчиків, як і у Віки, виявили ментальний розлад. Сама Заліна працювала в школі, потім перевчилася на митного брокера, але з 2006 року займається тільки дітьми.

На початку 2017 року Заліна із синами поїхала на лікування в Москву. Вони мали повернутися додому через два тижні, але в одного з хлопчиків погіршилися аналізи, і для з'ясування причин їх направили на обстеження в гематологічне відділення Морозовської лікарні. Довелося затриматися в Москві до червня.

Віка залишилася вдома сама, правда, під наглядом дядька, подруги і батька, який із сім'єю не живе, але живе у Владикавказі. Дівчині тоді виповнилося 18 років. Коли стан сина погіршився і стало зрозуміло, що в Москві доведеться затриматися, Заліна відразу ж подзвонила обласному заступнику міністра праці і соціального розвитку та попросила допомогти їй організувати для Віки супроводжуване проживання. Такої програми в республіці немає, але жінці сказали, щоб вона "не переживала, займалася дитиною в Москві".

"Коли ми повернулися додому, я просто нічого не впізнала: все зламано, цінні речі зникли, на підлозі валяються використані презервативи, - згадує Заліна. - Я запитала Віку, що тут було, а вона заплакала. Дала їй ручку, папір і попросила про все написати".

Ви хочете, щоб ми все місто посадили?: У Владикавказі дівчину з аутизмом ґвалтували кілька місяців - справу закрили, але потім знову відкрили 02

Виявилося, що спочатку до Віки в квартиру приходили хлопці з дівчатами, давали їй трохи грошей і просили піти погуляти, а квартиру використовували як притон. Потім стали використовувати і Віку. Хтось залишав їй гроші "за послуги", хтось сам брав гроші, приводячи своїх знайомих, фактично змушуючи дівчину займатися проституцією. Віку регулярно ґвалтували, а процес записували на відео, чим погрожували їй.

Ось що написала Віка в листі.

"Вони регулярно приходили і пили спиртне. Коли я не хотіла з ними займатися цією справою, вони мене били, ламали меблі, рилися в речах. Я була знайома з Аліком, він був сусід моєї подружки Ліни. Потім він прислав до мене своїх друзів. Вони чіплялися до мене і мене зґвалтували. Потім до мене почали приходити різні хлопці і змушували мене робити подібні речі (займатися сексом)".

"Мені погрожували цим відео, говорили, що мене зганьблять на все місто, якщо я не відчиню двері".

У Віки дуже хороша пам'ять, і вона змогла вказати багатьох, хто до неї приходив. Всього в її списку перераховано більше 20 прізвищ. Заліна каже, там є 16-, 18-, 20-річні хлопці, є 35-річні чоловіки. Серед них - зразкові батьки сімейств, які виховують дітей, і дуже відомий спортсмен, гордість Північної Осетії. Всі вони приходили в їхню квартиру і користувалися безпорадною дівчиною.

"І мені на думку не спадало, що якщо з Вікою щось трапиться, то всім буде наплювати. Весь будинок знав, що в нашій квартирі справжнісінький шалман, що туди волочаться мужики мало не з усієї республіки, і чомусь всі дивилися на це крізь пальці. Ні мені не подзвонили, ні в поліцію ..."- обурюється Заліна.

Найбільше мати Віки вражає байдужість навколишніх. У під'їзді живуть двоє соціальних працівників, в обласному відділенні Мінпраці знали про особливості Віки і про те, що вона залишається одна. До того ж дівчина три місяці не ходила в училище.

"Я спустилася до сусідки, - розповідає Заліна, - вона стала м'ятися і говорити, що вона не знає, як мені сказати, ну, ось до Віки приходили якісь чоловіки, ось відбувалися якісь незрозумілі тут ... ситуації .. . що вони пробували теж лякати поліцією, і Віка, взагалі, кликала на допомогу, і вона [сусідка] попросила чоловіка, щоб він зателефонував батькові Віки, але той відреагував дуже дивно, сказав, що він може вдіяти. І тоді сусіди дуже здивувалися і кажуть: "Ну, якщо батько не хоче викликати поліцію, чому ми повинні викликати поліцію?"

"Мені потім сказали, що не зобов'язані мені нічого повідомляти, Віка ж повнолітня ... Ну хай, моя дочка погана, але ж це ваші діти ходили до неї, показували потім один одному відео з її участю, чому ж вам на своїх дітей наплювати?" - дивується Заліна.

Кримінальну справу порушили на превелику силу тільки влітку - і тільки по ст. 132 КК РФ (насильницькі дії сексуального характеру). Ні за зґвалтування, ні за крадіжки (з дому зникли цінні речі), ні за умисне псування майна справи порушувати не стали.

Вікин листок з зізнаннями і прізвищами поліція забрала з собою і загубила. Але після скарг до прокуратури він знайшовся. А Заліні стали дзвонити батьки деяких зазначених там хлопців і говорити, що поліція, яка нагрянула до них, вимагала у них гроші, показуючи їм цей листок. Нібито разом з поліцією грошей вимагала сама ж Заліна.

За словами Заліни, одна з матерів за наводкою поліцейських загрожувала їй, що напише заяву на Віку: вона, мовляв, спокусила її неповнолітнього хлопчика.

Зазначені Вікою чоловіки на допитах говорили, що займалися з нею сексом з обопільної згоди, більш того, ініціатором контактів виступала нібито сама Віка. Слідчі повірили їм, а не словам дівчини, яка розповідала, що іноді їй доводилося "обслуговувати" до восьми чоловіків поспіль.

Результати судово-медичної експертизи досі невідомі.

"Відеокамера, яка висить на будинку, зафіксувала всіх, хто приходив до Віки, - розповідає Заліна. - Але поліцейські говорять, що записи нібито не збереглися". Але вона зробила копію тих записів і стверджує, що на них все видно.

"Підозрювані заперечували, що знайомі з Вікою, але ми принесли слідчому білінги їхніх дзвінків і листування в соціальних мережах", - розповідає мама дівчини.

Чоловіки, які вступали в інтимний зв'язок з Вікою, нібито не знали про її захворювання. Їй, на думку слідства, у разі відмови від сексу потрібно було показувати свої медичні документи, щоб чоловіки розуміли, що вступають в статевий контакт з людиною, яка перебуває в безпорадному стані.

З початком слідства кошмар не закінчився. Історія набула розголосу, потрапивши в ЗМІ. Після цього на Віку вийшли куратори "Синього кита": їй приходили повідомлення "Помри, тварюко!". Одного разу Заліна виявила у дочки заховані леза - Віка хотіла накласти на себе руки. Довелося звернутися до лікарів, і дівчина два тижні провела в психіатричній лікарні.

Погрози Віці надходять досі: після кожного допиту їй обіцяють, що якщо вона не замовкне, то відео з її участю викладуть у мережу, "і виграємо всю твою породу". Заліна зберегла скриншоти, але слідство не взяло це до уваги.

Мати б'ється за свою дочку, як може. Вона писала в усі інстанції, була на прийомі у міністра МВС Північної Осетії, уповноважений з прав дитини також у курсі цієї історії. Але ніхто з ґвалтівників досі не затриманий.

"Ви хочете, щоб ми все місто посадили?" - сказав їй одного разу слідчий.

Уже п'ять місяців сім'я Дудуєвої з дітьми-інвалідами поневіряється по добрих людях. З першого дня повернення Заліна не стала ночувати вдома, де повний розгром - розбиті вікна і зламані всі меблі.

Кримінальну справу, порушену влітку 2017 року за статтею "Насильницькі дії сексуального характеру", закрили на початку травня 2018 року "у зв'язку з відсутністю складу злочину". Слідство вважало, що чоловіки, які вступали в зв'язок з потерпілою, нібито не знали про особливості її здоров'я, а насильницьких сексуальних дій не було, оскільки все відбувалося добровільно і за згодою дівчини.

Але раптово в кінці травня заступник голови Слідчого комітету Росії Борис Карнаухов скасував постанову про припинення цієї кримінальної справи.

"З огляду на широкий громадський резонанс вчиненого злочину", справу передадуть з північноосетинського СК до Головного слідчого управління відомства по Північно-Кавказького федеральному округу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3069265
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору