EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  4282  5

 Реабілітаційні центри, ветерани АТО і поліція зіграли у футбол за здоров'я. ФОТОрепортаж

Ветеранів АТО, поліцейських і громадян, які борються з наркотичною та алкогольною залежністю, цими вихідними об'єднав ... футбол. В с. Гора Бориспільського району Київської області відбувся футбольний турнір під гаслом "За здоровий спосіб життя" з участю співробітників реабілітаційних центрів для жертв залежності, Бориспільської патрульної поліції та організацій ветеранів АТО з різних районів Києва.

Реабілітаційні центри, ветерани АТО і поліція зіграли у футбол за здоровя 01

Не занадто масштабний розмах турніру пояснюється тим, що захід вдалося організувати виключно завдяки ентузіазму учасників, повідомляє Цензор.НЕТ.

Проте, на ньому виступили вісім команд: одна від патрульних, одна - від ветеранів АТО, вона - від села Гора, місцева влада якого надала поле для гри, і п'ять - від п'яти українських центрів реабілітації осіб, які страждають від алкогольної або наркотичної залежності. Власне ініціатором і головним організатором турніру став Центр адиктології "New Life".

Нагадаємо, залежність людини від ПАР (психоактивних речовин) по-науковому називається "адикцією", а сукупність дисциплін щодо позбавлення від неї - адиктологія. Сьогодні в нашій країні діє ціла низка структур, що роблять акцент на різних аспектах надання допомоги тим, кого в просторіччі прийнято називати "наркоманами" та "алкоголіками".

Деякі організації роблять упор на релігійних вченнях, інші приділяють цій тематиці мінімум уваги. Всі, однак, сходяться на тому, що заняття спортом сприяють не тільки поверненню до здорового способу життя, а й соціалізації реабілітантів. Адже для людини, яка довгий час страждала від алкоголізму або наркоманії, проблема полягає далеко не в одній лише відмові від ПАР: головна складність - повернутися до нормального життя й утриматися в ньому.

Реабілітаційні центри, ветерани АТО і поліція зіграли у футбол за здоровя 02

Та ж проблема ресоціалізації, нехай і з інших причин, постає і перед українськими воїнами, які пройшли бої на сході нашої країни. Що ж стосується співробітників поліції, то їхня робота, природно, пов'язана з особливим нервовим напруженням, і це також робить актуальною участь к масових спортивних заходах - адже такі заходи не тільки покращують фізичний стан людини, а й стабілізують особистість у психічному плані. Тож запрошення ветеранів АТО і поліцейських виглядає логічним кроком з боку керівництва Центру "New Life".

Подібні заходи взагалі характерні для організацій, що займаються адиктологією. Наприклад, як розповів відповідальний за спортивні заходи центру "Світ без залежності" Денис Крючков, співробітники цього центру беруть участь в інших подібних турнірах, а також у волейбольних змаганнях, які проводяться в Києві. Змагатися доводиться не тільки з колегами, але і з тими ж поліцейськими і співробітниками соціальних служб.

В. о. начальника управління патрульної поліції в м. Борисполі Віталій Гаркун додав, що через деякий час (точна дата ще невідома) планується загальнонаціональний футбольний турнір між командами підрозділів патрульної поліції всієї країни. До речі, одним з найбільш очікуваних матчів нинішнього турніру виявилася зустріч між командою поліцейських і командою ветеранів АТО. Правоохоронці виграли з рахунком сім - нуль. В кінцевому підсумку саме команда патрульних перемогла і в турнірі в цілому.

Фронтовики поставилися до цього досить філософськи. "У поліції в команді суцільна молодь, а ми - люди старшого віку. Ось якби ми таким же АТОшникам програли, було б образливіше", - сказав голова Святошинської організації ветеранів АТО і капітан футбольної команди ветеранів Геннадій Алавердян.

Втім, серед поліцейських теж не обійшлося без ветеранів АТО: в складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади в бойових діях брав участь вже згадуваний вище Віталій Гаркун.

Керівник Центру "New Life" Ярослав Гарнога вказує, що поки що цей турнір, як і інші, проводиться без офіційної підтримки будь-яких державних органів, як і без залучення помітних спонсорів (хіба що в офісі "New Life" можна побачити подяку від Федерації футболу Києва за організацію аналогічного турніру в 2017 році). Проте, пан Гарнога сподівається на розширення руху і залучення до нього нових учасників, зацікавлених у зміцненні і пропаганді здорового способу життя.

Реабілітаційні центри, ветерани АТО і поліція зіграли у футбол за здоровя 03
Реабілітаційні центри, ветерани АТО і поліція зіграли у футбол за здоровя 04

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3067643
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору