EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  8375  20

 Військовослужбовці російської частини № 27777 брали участь у військовій операції з окупації Криму, - розслідування InformNapalm. ФОТО

На підставі пошуку у відкритих джерелах розвідувальне співтовариство знайшло прямі докази участі у військових операціях за межами Росії 101 військового зі списків, які потрапили їм до рук.

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому міжнародним розвідувальним співтовариством InformNapalm, передає Цензор.НЕТ.

Волонтери отримали доступ до двох листів, інформація з яких переконала волонтерів, що російські військові з військової частини № 27777 були причетні до операції з анексії півострова. Документи вилучено з пошти начальника продовольчої служби тилу військової частини 27777 Південного військового округу Олександра Попова (18-я окрема мотострілецька бригада, пункти постійної дислокації - Калиновська і Ханкала, Чечня).

"Обидва документи стосуються цілком невинної теми - забезпечення харчування військовослужбовців. Однак все не так просто, як може здатися на перший погляд", - йдеться в тексті розслідування.

Перший документ - витяг з наказу №48 військової частини 27777 - був оформлений 6 березня 2014 року. "Названих нижче військовослужбовців батальйону спеціального призначення вважати з 07 березня 2014 року такими, що відбули для виконання бойового завдання, зняти з котлового забезпечення, видати сухий пайок терміном на 11 (одинадцять) діб з 07 березня по 17 березня і видати продовольчий атестат на руки", - цитує виписку InformNapalm. Далі йде перелік із 202 військовослужбовців.

Другий документ - це теж витяг із наказу по військовій частині 27777, під номером 53. Оформлена вона 14 березня 2014 року: "названим нижче військовослужбовцям військової частини 27777, 63354, 29202, які відбувають для виконання бойового завдання видати сухий пайок терміном на 03 (три) доби з 16 березня 2014 року до 18 березня 2014 року". Далі йде список уже з 891 прізвища.

Розслідувачі почали з'ясовувати, про яке бойове завдання йдеться, адже "обидва інтервали чудово вписуються в дати проведення операції із захоплення Криму".

На опрацювання списку з 1097 осіб пішло чимало часу, але на підставі аналізу соцмереж волонтери зробили висновки про способи перекидання російських військовослужбовців до Криму, де базувалися (табір у Воїнці Красноперекопського району Криму), де виконували завдання.

Військовослужбовці російської частини № 27777 брали участь у військовій операції з окупації Криму, - розслідування InformNapalm 01

"Найбільше фотографій було зроблено на цивільному автомобільному поромі "Микола Аксененко". Тут ми знайшли і фотографії в порту "Кавказ", і фотографії в порту "Крим", і навіть фото російської військової техніки, завантаженої на пором", - пояснюють волонтери.

InformNapalm звертає увагу на такі деталі: військовослужбовці одягнені в нестатутну форму без знаків розпізнавання; на багатьох фото військові тримають у руках автоматичну зброю; фотографії одного і того ж порома є в профілях цілої групи військовослужбовців, причому на декількох фото знято групи військових; військові тепло одягнені, на більшості шапки, що виключає можливість зйомок влітку.

Військовослужбовці російської частини № 27777 брали участь у військовій операції з окупації Криму, - розслідування InformNapalm 02

Крім того, було виявлено, що у деяких військовослужбовців, які засвітилися на поромі, є медалі "За повернення Криму".

У розслідуванні вказано й інші способи перекидання військовослужбовців, а також створено інфографіку шляху проходження "поромної групи".

"На підставі пошуку у відкритих джерелах ми знайшли прямі докази участі у військових операціях за межами Росії проти 101 військового зі списку (9,21%). З них 60 осіб (5,47%) точно брали участь у захопленні Криму: щодо 38 ( 3,46%) знайдено відомості про отримання медалей "за повернення Криму", а ще щодо 22 було зібрано вагомі докази у вигляді фотографій та інших матеріалів. Все це дозволяє з дуже високою часткою ймовірності говорити, що дані, передані нам Українським кіберальянсом, справжні, і що військовослужбовці російської військової частини 27777, що проходять за цими списками, справді брали участь у військовій операції із захоплення Криму", - йдеться в тексті.

Волонтери прийшли до висновку, що перекидання 18-ій омсбр було добре організоване і ретельно продумане, причому самі військовослужбовці знали, куди і для чого їх відправляють.

"Машина правосуддя повільна і неповоротка. Однак незнання закону не звільняє злочинця від відповідальності. Російські військові, які брали участь в окупації Криму, поки що вважають, що зможуть приховати свої злочини від світу й уникнути покарання. Однак все таємне рано чи пізно стає явним, і відповісти за свої злочини доведеться. Поки ж ми просто просимо надати знайденим нами фактам широкого розголосу. В ім'я справедливості", - резюмують автори розслідування.

Нагадаємо, Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості". Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3061644
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору