EN|RU|UK
 Події, Фоторепортаж
  1043  0
Матеріали за темою:

 Командир взводу розвідки 24-ї ОМБр Володимир Майборода загинув 8 квітня у бою під Зайцевим. ФОТО

8 квітня у районі смт Зайцеве Донецької області загинув Володимир Майборода, 1960 року народження, житель Мелітополя, прапорщик, командир взводу розвідки 24-ї окремої механізованої бригади.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку 24-ї ОМБр в Фейсбук.

Командир взводу розвідки 24-ї ОМБр Володимир Майборода загинув 8 квітня у бою під Зайцевим 01

У неділю 8 квітня Май разом із своїми бійцями перебував у "секреті" на спостережнику поблизу Жованки-Зайцевого. Обачливісь була не зайвою: кілька днів поспіль на цій небезпечній ділянці фронту противник виявляв помітну активність: стягував сили, проводив аеророзвідку за допомогою БПЛА, здійснював провокації серед мирного населення окупованих територій. Напередодні спосерігачі помітили тут підозрілий рух, тож командир взводу вирішив особисто перевірити обстановку.

 Близько 16:00 неподалік себе Май помітив противника, який невеликою групою в 4-5 осіб намагався обійти українських військових і застукати їх зненацька в святковий день. Володимир миттєво прийняв єдино можливе рішення: розділитися й атакувати нечисленного ворога з двох боків, посіявши паніку, і знищити наявними вогневими засобами. Двох своїх бійців він відправив у один бік, а сам як найдосвідченіший вирушив в інший.

Реалізувати задумане завадила міна. Пролунало два вибухи; сполохані вороги кинулися втікати. Кілька автоматних черг їм услід від побратимів Мая одразу поклали на землю двох нападників, іншим вдалося втекти. За даними, озвученими противником, унаслідок короткого бою втрати ворога склали 2-200 та 3-300.

Але Май не повернувся. До темряви побратими шукали свого командира, ризикуючи собою, оглядали балочки мало не під носом у ворога.  Наступного дня вирушили знов; напоролися на засідку, прийняли бій і змушені були відступити. Весь тиждень бійці взводу Мая та всієї бригади, родичі й волонтери перебували в страшному напруженні, все ще сподіваючись, що командир живий, можливо, поранений чи в полоні. 

І лиш 13 квітня противник виклав в інтернет повідомлення про те, що бойовики знайшли в степу біля своїх позицій тіло українського військового.  Згідно з озвученими даними,  командир взводу підірвався на протипіхотній міні,  але, навіть стікаючи кров’ю, досвідчений розвідник зумів відповзти від місця вибуху, замаскувавши свій слід так, що ворог не зміг його знайти. Внаслідок  контузії від вибуху він, вірогідно, втратив орієнтацію і відповзав у протилежному від своїх окопів напрямку, що теж дуже ускладнило пошуки побратимам.

Кілька днів тривали перемовини і лише 15 квітня, нарешті, вдалося отримати від бойовиків тіло воїна. Після проведення судмедекспертизи командира взводу Володимира Майбороду поховають на батьківщині (про час і дату повідомимо додатково). 

У загиблого залишилися дружина і дочка.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3061432
 
 
 
 
 
 вгору