EN|RU|UK
 Політика України
  29967  114

 Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік. ФОТОрепортаж

За 2017 рік оборонно-промисловий комплекс України зробив значний внесок у підвищення загальної обороноздатності держави.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на публікацію InformNapalm.

Тільки впродовж одного календарного року українській армії передано понад 150 відновлених і модернізованих танків, десятки нових БТР-3 і БТР-4 різних модифікацій, велика кількість іншої бронетехніки. Повітряні Сили отримали близько 40 одиниць авіаційної техніки, зокрема до 10 винищувачів. Суттєво посилена протиповітряна оборона держави шляхом передачі десятків одиниць озброєння і військової техніки зенітно-ракетним і радіотехнічним військам. Безліч новітніх українських розробок проходять випробування і приймаються на озброєння. Значними темпами розвиваються виробничі потужності оборонпрому, створюються нові технологічні лінії, відкриваються цехи і стапелі.

Під час бойових дій на Східному фронті проводиться ґрунтовний аналіз усіх характеристик українського озброєння і військової техніки, перш за все таких як точність, швидкість прицілювання, дальність, запас моторесурсу і потужність бронетехніки, особливості експлуатації техніки в складних бойових умовах. На основі отриманих оперативних даних вносяться всі необхідні зміни. В умовах війни активно відроджується суднобудівна галузь, що дозволяє нарощувати можливості Військово-морських сил України шляхом передачі нових бойових одиниць флоту. Активно розвивається військове ракетобудування, покликане забезпечити Збройні Сили сучасною потужною зброєю стримування. Все це суттєво впливає на збільшення військово-технічного потенціалу України, при збереженні поточних темпів якого вона вже в найближчій перспективі стане однією із ключових і найсильніших держав регіону зі значною військовою потугою.

Для Російської Федерації вже сьогодні Україна є стратегічним супротивником, що володіє повним циклом виробництва бронетехніки, ракетобудування, високоточного і стрілецького озброєння, систем ППО і РЕБ, які мають вельми розвинену авіабудівну і авіаремонтну галузь, суднобудування, крім цього має значну підтримку з боку своїх західних союзників. Український ОПК бере активну участь у розвитку оборонно-технічного співробітництва з країнами NATO, інтегрується у світовий сектор безпеки і оборони. Підприємства оборонпрому активно переходять на міжнародні стандарти, значна їх частина вже сертифікована по ISO 9001, впроваджується система управління і гарантування якості AQAP 2000. Генеральна лінія на інтеграцію з NATO є незворотною.

Чотири роки тому Україна зробила свій остаточний вибір на подальшу стратегію розвитку держави на користь євроатлантичних цінностей, значною загрозою для реалізації якого залишається військова агресія Російської Федерації, котра мобілізує для протидії колосальні сили. Держава-агресор за допомогою свого військового, політичного й економічного впливу, силами найпотужнішої пропагандистської машини прагне змінити вибір України і повернути її в зону свого геостратегічного контролю. Фундаментальною перешкодою цьому є непохитна воля і самопожертва українського народу, котрий відродив і розвиває в умовах війни оборонно-промисловий комплекс держави, що захищає не тільки свою, Богом дану землю, але і є форпостом на смертельній лінії європейського цивілізаційного фронту з РФ.

В умовах безперервної російської військової агресії підприємства українського оборонно-промислового комплексу не тільки виконують державне оборонне замовлення, поставляють в підрозділи української армії відновлену, модернізовану і нову військову техніку й озброєння, а й активно здійснюють весь комплекс заходів із розробки і впровадження у виробництво новітніх сучасних зразків української зброї. Набутий упродовж останніх чотирьох років безцінний військовий досвід ефективної протидії російському ворогові використовується для вдосконалення українських військово-технічних розробок і підвищення обороноздатності Збройних Сил України.

У 2017 році Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова (ХКБМ) завершило повний цикл заводських випробувань бронетранспортера БТР-4МВ1, розробленого і виготовленого з урахуванням отриманого досвіду застосування БТР-4Е, які серійно випускаються, в реальних бойових умовах на Східному фронті й останніх технологічних рішень, які відповідають стандартам NATO.

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 01

Основними перевагами нової модифікації є значне підвищення бронезахисту; новий носовий модуль із поліпшеним балістичним захистом; панорамний огляд, який забезпечується п'ятьма триплексами; додаткова цифрова система кругового відеоогляду; оснащення новим оптико-електронним прицілом ОЕП-ВН розробки Ізюмського приладобудівного заводу, з обладнаним потужним тепловізором, поєднаним із високоточною цифровою системою ведення вогню, і лазерним далекоміром. За словами міністра оборони України Степана Полторака, нові бронетранспортери БТР-4МВ1 закуплять для ЗСУ в 2018 році.

У відео нижче показано можливості БТР-4МВ1 в умовах бездоріжжя або зони активних бойових дій.

Київське НВО "Практика" на міжнародній оборонній виставці IDEF у Туреччині продемонструвало бронетранспортер "Отаман" власної розробки, що є результатом глибокої модернізації бронетранспортера БТР-60, в якому від радянського зразка залишилося тільки шасі з колісною формулою 8х8.

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 02

Для нового БТР виготовлено корпус із сучасної броньованої сталі, який захищає від куль 7,62 мм і підриву 155-міліметрових снарядів на відстані 80 м, що відповідає балістичному рівню захисту за стандартами NATO STANAG 4569 рівня II. Слід особливо відзначити, що на відміну від оригінального БТР-60, який не має бронезахисту днища, "Отаман" оснащений багатошаровою зміцненою підлогою, що поглинає енергію вибуху і захищає екіпаж від проникнення осколків. Змінено розміщення моторного й десантного відсіків, які тепер у передній правій та задній частині машини відповідно, десантування екіпажу відбувається через кормову апарель. Бойову машину оснащено дизельним двигуном Iveco потужністю 238 к.с. зі спеціальною гіростатичною трансмісією. Збережено амфібійні можливості. На озброєнні "Отамана" сучасний бойовий дистанційно-керований модуль БМ-3М "Штурм-М" з автоматичною 30-міліметровою гарматою ЗТМ-1, 30-міліметровим автоматичним гранатометом КБА-117, спареним кулеметом КТ на 7,62 мм та двома пусковими установками протитанкових керованих ракет (ПТУР) "Бар'єр".

Житомирський бронетанковий завод торік завершив повний цикл заводських випробувань БМП-1УМД, що є глибокою модернізацією БМП-1. На бронемашині встановлено бойовий модуль "Стилет" із 30-міліметровою автоматичною гарматою ЗТМ-2, 30-міліметровим гранатометом, кулеметом на 7,62-мм і ПТРК "Бар'єр".

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 03

Ця вогнева міць дозволяє знищувати не тільки живу силу і легкоброньовану техніку, а й танки противника на відстані до 5 км. Точність вогню забезпечується прицільним комплексом "Трек-М". Бойова машина оснащена німецьким двигуном "Deutz", новим захищеним цифровим зв'язком, сучасними засобами навігації. Покращений захист екіпажу, реалізовані рішення щодо маскування БМП-1УМД в інфрачервоному діапазоні. Крім цього бойова машина обладнана цифровою системою управління вогнем "Мисливець", що дозволяє розпізнавати і відстежувати цілі в автоматичному режимі.

У жовтні 2017 року під час проведення міжнародної виставки "Зброя і Безпека-2017" в Києві була вперше продемонстрована бойова машина підтримки танків "Страж". Ця бронемашина, розроблена спільно Київським і Житомирським бронетанкововими заводами, призначена для вогневої підтримки танків на полі бою, забезпечення їх захисту та знищення найнебезпечніших для них повітряних і наземних цілей - від розрахунків протитанкових ракетних комплексів до легкоброньованої техніки і вертольотів.

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 04

Для створення "Стража" базою було використано основний бойовий танк Т-64, який оснастили бойовим модулем "Дуплет" із двома спареними 30-мм автоматичними гарматами ЗТМ-2 (бойова скорострільність кожної - 550 пострілів за хвилину), двома спареними із гарматами 7-62-мм кулеметами КТ, 30-мм автоматичним гранатометом КБА-117, високоточним протитанковим ракетним комплексом "Бар'єр" із чотирма пусковими установками, що дозволяють знищувати цілі на відстані до 5 км, а також шістьма 81-мм димовими гранатометами. Оснащений двигуном потужністю 700 к.с. "Страж" здатний розвивати швидкість до 62 км/год. Екіпаж машини складається з 3 осіб. Бойова маса машини становить 33 т.

Миколаївський бронетанковий завод на міжнародній виставці "Зброя та безпека-2017" продемонстрував бронемашину БРДМ-НИК, що є глибокою модернізацією БРДМ-2.

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 05

Бойова машина призначена для виконання розвідувальних завдань і супроводу конвоїв. Оснащена 4-циліндровим дизельним двигуном FPT Iveco Tector потужністю 150 к.с., що дозволяє, незважаючи на вагу бронемашини в 8,2 т, розвивати швидкість до 100 км/год. Запас ходу становить 1100 км. Бронемашина здатна долати водні перешкоди з максимальною швидкістю руху на плаву - 12 км/год. У повністю переробленої передньої частини зміцнена лобова броня, є елементи навісного захисту. На озброєнні броньовика - роботизований бойовий модуль "фальконет" із крупнокаліберним кулеметом 14,5-мм КПВТ і кулемет калібру 7,62-мм. Передбачена також можливість оснащення бойовим модулем з 23-мм автоматичною гарматою. На БРДМ встановлено сучасні цифрові радіостанції, що забезпечують надійний і захищений зв'язок.

На міжнародній виставці MSPO-2017 у польському місті Кельце було представлено основний бойовий танк PT-17, який є результатом глибокої модернізації танка Т-72 за передовими стандартами NATO, здійсненої Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. А.А. Морозова і підприємством "Укрінмаш" спільно з польською компанією Zakłady Mechaniczne "Bumar - Łabędy" S.A. Танк оснащений новою 120-мм гарматою КБМ-2, виробленою ХКБМ за стандартами NATO.

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 06

Для застосування 120-мм боєприпасів кардинально перероблено автомат заряджання, заміна озброєння вимагала також внести зміни і в конструкцію башти. Зміни торкнулися і моторно-трансмісійного відсіку, в який встановлено польський двигун S1000R з автоматичною трансмісією ESM-350M і додаткова силова установка. Крім цього на танк встановлено ​​нову систему управління, здійснено модернізацію захисту, включно з системою динамічного захисту та електронних систем протидії атакам супротивника. Отриманий безцінний досвід у результаті інтеграції інженерно-технічної думки оборонних комплексів Польщі та України цілком може бути застосований і при модернізації українських танків відповідно до стандартів NATO, починаючи від установки на них 120-мм гармат до оснащення сучасними цифровими системами управління вогнем і зв'язку, виробленими учасниками Альянсу .

Інженерна група "Арей" запатентувала в 2017 році свою власну нову розробку - танк "T-Rex", який є об'єктом глибокої модернізації основних бойових танків типу Т-64, Т-64Б, Т-64БВ, Т-72 і ін. Відповідно до патенту він оснащується безлюдною баштою і бронекапсулою для трьох членів екіпажу.

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 07

Загальну масу танка зменшено приблизно в 2-3 рази, завдяки в тому числі зменшеній товщині бронезахисту безлюдної башти. За рахунок цього збільшується швидкість і маневреність бронемашини. Захист забезпечується перш за все для екіпажу, що міститься в капсулі з посиленим бронюванням. У ній передбачено збільшення внутрішнього обсягу, поліпшення життєзабезпечення. Передбачена установка на танк динамічного захисту "Ніж" і Дуплет ". Бронемашина оснащується також новими: допоміжним енергоагрегатом, електронною системою управління і спостереження, системою управління вогнем. На озброєнні "T-Rex" має 125-мм дистанційно керовану гармату з автоматичним заряджанням, спарений з нею 7,62-мм кулемет ПКТ. Крім цього у верхній частині вежі встановлюється дистанційно керована установка модульної конструкції, на яку може бути встановлено за вибором 12,7-мм кулемет НСВ, 30-мм автоматичний гранатомет мул ПЗРК. Будемо сподіватися, що інженерній групі "Арей" вдасться якнайближчим часом вирішити всі існуючі проблеми і втілити свою блискучу розробку в дослідний зразок.

У листопаді 2017 року Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. А.А. Морозова продемонструвало багатоцільовий вогневий комплекс "Верба", який є результатом тривалих дослідно-конструкторських робіт із модернізації РСЗВ "Град".

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 08

Комплекс складається з реактивної системи залпового вогню БМ-21У "Верба" ​​на шасі автомобіля КрАЗ-6322-010, бойової частини БМ-21 "Град" і транспортно-заряджаючої машини (ТЗМ). "Верба" ​​оснащена автоматизованою системою прицілювання і навігаційним обладнанням, що дає змогу здійснювати прив'язку до місцевості та оперативну передачу координат. Ракетна система здатна розвивати швидкість до 85 км, має запас ходу 1300 км. Загальна вага БМ-21У "Верба" ​​становить 18,5 т, повна вага ТЗМ - 17,2 т. Кількість реактивних снарядів на борту ТЗМ - 80 шт.

Основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік 09

Перезарядка здійснюється впродовж 10 хв. Після успішного проходження державних випробувань, прогнозовано в другій половині 2018 року почнеться серійне виробництво "Верби", яка безсумнівно збільшить вогневий потенціал Збройних Сил України.

Докладніше про основні досягнення оборонно-промислового комплексу за 2017 рік читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3061246
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору