EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  10541  25

 Нові факти ідентифікації російської військової техніки поблизу українського кордону доповнюють розслідування DFRLab, - InformNapalm. ФОТОрепортаж

Фіксація перекидання російської військової техніки до українського кордону спровокувала багато галасу в соціальних мережах. Українські волонтери доповнюють розслідування DFRLab новими фактами ідентифікації, на які не звернули уваги зарубіжні дослідники.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в новому матеріалі міжнародної волонтерської спільноти  InformNapalm.

8 квітня в публічний доступ вийшло розслідування DFRLab з розбором двох відео.

"Геолокація в розслідуванні визначена точно, тому ми не будемо на ній зупинятися, а опишемо додаткові деталі, які не потрапили в поле зору закордонних дослідників. З першого відео по кількості БМП-3 ми дізнаємося, що це техніка зі складу мотострілецької роти. Відсутність іншої техніки роти – КШМ, вантажних авто і т. д. – вказує на те, що це може бути:

  • навчальний марш-кидок;
  • перегон своїм ходом із залізничної станції нової техніки в пункт постійної дислокації;
  • перекидання на полігон.

Визначено, що техніка йде через населений пункт Великий Должик (рос. – Большой Должик) у напрямку до Кузьмінського полігона. Але це не виключає і варіант перекидання до кордону з Україною.Нові факти ідентифікації російської військової техніки поблизу українського кордону доповнюють розслідування DFRLab, - InformNapalm 01
Нові факти ідентифікації російської військової техніки поблизу українського кордону доповнюють розслідування DFRLab, - InformNapalm 02

З відео видно, що перед САУ 2С3 "Акація" проходять машини управління артилерійським вогнем. Перша машина з голови групи — це 1В13, а друга – або 1В16, або 1В13. Роздивитися детальніше не вдалося через погану якість відео.

Зверніть увагу, що на першому відео на одній з БТ-ЛБ перед САУ "Акація" на кормі стирчать чотири короткі антени. Це дуже нагадує мобільну систему РЕБ, яка придушує управляючий сигнал  радіокерованого фугасу.

"Розглянути більш детально не вдалося через погану якість відео. Зверніть увагу, що на першому відео на одній з МТЛБ перед САУ "Акація" на кормі стирчать чотири короткі антени. Це дуже нагадує мобільну систему РЕБ, яка пригнічує керуючий сигнал радіокерованого фугасу. Схожі системи застосовувала російська армія в Сирії та Чечні для захисту колон від підриву фугасами. Невже на своїй території в Ростовській області російська армія боїться диверсійного підриву колон бронетехніки?", - йдеться в матеріалі.

Нові факти ідентифікації російської військової техніки поблизу українського кордону доповнюють розслідування DFRLab, - InformNapalm 03

"Ще один тривожний сигнал – повністю або частково затерті бортові номери на деяких БМП-3. Для чого затирати номери, якщо не плануєш перекидати техніку від "воєнторга" на окуповану територію?

Нові факти ідентифікації російської військової техніки поблизу українського кордону доповнюють розслідування DFRLab, - InformNapalm 04

 За не повністю затертими бортовими номерами з високим ступенем ймовірності можна стверджувати, що БМП належать 102-му або 103-му мотострілецькому полку 150-ї мотострілецької дивізії, яка дислокується в населеному пункті Персіанівка. Цей населений пункт неподалік від Петрівки і Великого Должика.  Детальніше читайте в розслідуванні InformNapalm про 150-й МСД", - наголошується в публікації.

"Багато експертів прогнозують можливе загострення бойових дій на Донбасі весною. Російські війська під прикриттям навчальних марш-кидків можуть перекидати додаткове озброєння і техніку для посилення 1-го і 2-го окупаційних армійських корпусів на окупованій території України. Можливо, тільки частину техніки планують перекидати через кордон (із зафарбованими бортовими номерами) у супроводі мобільних систем РЕБ, щоб запобігти підриву колон на радіокерованих фугасах. Решта техніки залишиться в резерві і на полігонах біля кордону з Україною. Росія вже 4 роки продовжує перекидати на окуповану територію озброєння, техніку і групи військовослужбовців, які підтримують і координують дії найманців. У квітні 2018 міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm представить найбільш повну базу даних озброєння і підрозділів російської армії, які були зафіксовані на Донбасі", - повідомляють автори розслідування.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3060313
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору