EN|RU|UK
 Події, Шоу-бізнес
  15508  38

 Україна викупила в Японії один зі своїх перших наукових фільмів, що вважався втраченим. ФОТО

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) викупив у Японії й повернув в Україну копію віднайденого в японському кіноархіві повнометражного наукового фільму «Людина і Мавпа» (реж. Андрій Вінницький, 1930), що донедавна вважався втраченим.

Про це повідомляє Довженко-Центр, інформує Цензор.НЕТ.

В Центрі Довженка зазначають, що низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом йшла на великих екранах Японії. Серед них - "Земля" та "Іван" Олександра Довженка, "Навесні" Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького "Людина і мавпа", що обійшов екрани десятків країн світу, в яких був наново озвучений.

Україна викупила в Японії один зі своїх перших наукових фільмів, що вважався втраченим 01Україна викупила в Японії один зі своїх перших наукових фільмів, що вважався втраченим 02
Україна викупила в Японії один зі своїх перших наукових фільмів, що вважався втраченим 03Україна викупила в Японії один зі своїх перших наукових фільмів, що вважався втраченим 04

В Японському національному кіноцентрі зберігся негатив із фільмом, який атрибутовано саме як український, що уможливило його віднайдення. 35 мм чорно-білу позитивну копію для України коштом Довженко-Центру виготовила японська кінокопіювальна лабораторія IMAGICA West Corp. в м. Осака на плівці нового покоління. 

"Людина і мавпа" - культурфільм, що ілюструє теорію Дарвіна про еволюцію видів. Картина знімалася в Сухумі в 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об'єднанням Техфільм при кінотресті Українфільм. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. До створення картини долучився відомий оператор Йосип Рона.

Тогочасна кінокритика згадує "Людину і мавпу" як один із найкращих зразків свого жанру. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3059857
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору