EN|RU|UK
 Суспільство
  4797  5
Матеріали за темою:

 ВККСУ треба 9 годин на складання досьє і понад добу на кваліфоцінювання кожного судді. ІНФОГРАФІКА

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (ВККСУ) підрахували час, необхідний для проведення кваліфікаційної оцінки на відповідність обійманій посаді одного судді.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням  на сайт ВККСУ.

ВККСУ треба 9 годин на складання досьє і понад добу на кваліфоцінювання кожного судді 01
ВККСУ треба 9 годин на складання досьє і понад добу на кваліфоцінювання кожного судді 02

Туди входить психологічне тестування (6 годин), співбесіда судді з психологом (20-60 хвилин), іспит (анонімне письмове тестування та виконання практичного завдання, 7 годин), перевірка виконаного практичного завдання (30-50 хвилин), дослідження суддівського досьє (5 -15 годин), співбесіда судді (15-35 хвилин), обговорення і голосування в нарадчій кімнаті (10 хвилин).

Також комісії треба близько 9 годин для формування суддівських досьє і розміщення їх на офіційному сайті. Додатково під час підготовки до проведення кваліфікаційного оцінювання ВККСУ витратила близько 472 годин, в основному - на наповнення бази тестових запитань і практичних завдань.

Нагадаємо, 26 березня Громадська рада доброчесності (ГРД) заявила про вихід із процесу кваліфікаційної оцінки суддів.

Причиною такого рішення стали зміни в регламенті Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що стосуються висновків Громадської ради. Зокрема, ВККС визначила, що висновки ГРД мають бути підписані всіма членами ради, які їх підтримують, а також можуть бути подані у ВККС за 10 днів до співбесіди з відповідними суддями. За словами членів ГРД, це ускладнює їхню роботу, оскільки в день проводять співбесіди зі 150-200 суддями, а деякі члени ради перебувають у різних містах.

Вища кваліфікаційна комісія суддів проводить кваліфікаційне оцінювання всіх суддів на відповідність обійманій посаді. Судді складають тести і практичне завдання, проходять психологічні тести та співбесіду. Члени ВККС також вивчають досьє суддів. Ті судді, які не пройдуть кваліфоцінювання, будуть звільнені.

23 березня відбулися перші співбесіди із суддями. У них брали участь 53 судді. Як зазначено на сайті ВККС, 36 із них пройшли співбесіди. 

29 березня Касаційний суд у складі Верховного суду почав розглядати позов ОСД до ВККСУ про визнання протиправними та нечинними положень регламенту. Наступне засідання призначене на 12 квітня.

Ініціатива "Декларація небайдужих" висунула низку вимог до влади, а також просить представників міжнародної спільноти "не брати до уваги протистояння старої системи кардинальним реформам безнадійним вироком Україні".

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3059682
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору