EN|RU|UK
 За кордоном
  70850  271

 РосЗМІ заговорили про нацизм у Білорусі через "дні вишиванки" і дорожні покажчики "мовою", - Казанський. ФОТО

У Росії ширяться побоювання з приводу розвитку націоналізму в Білорусі. Зокрема, росіян обурило, що 25 березня в Мінську з розмахом відзначили сторіччя утворення БНР, а Лукашенко цю акцію не заборонив.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це написав у себе в Facebook  журналіст Денис Казанський, коментуючи матеріал в російському виданні Газета.ru під назвою "Батькины нацисты".

""Батькиными нацистами" в ній (статті. - Ред.) називають людей, які вийшли відзначати події, які відбувалися в 1918 році", - говорить Казанський.

Він також наводить фрагмент зі статті, в якому перераховуються ознаки "нацизму", в який Білорусь занурює Лукашенко.

"Позиції націоналістів у сфері культури й освіти постійно посилювалися. Почалася кампанія за розширення сфери використання білоруської мови, котра закінчилася повним знищенням російськомовної топоніміки: тепер всі покажчики на білоруських вулицях і трасах містять написи "мовою", дубльовані латинкою (а в деяких місцях і китайською). Влада почала приділяти дедалі більше уваги розвитку національної культури, що підозріло нагадувало те, що відбувалося в Україні з її "Днями вишиванки". На полицях білоруських крамниць з'являлося дедалі більше товарів з національною символікою – переважно литовською і колабораціоністською", - цитує Казанський уривок.

За словами блогера, більш проросійської держави, ніж Білорусь, сьогодні не існує, але навіть за таких обставин кремлівські рупори білорусів на чолі з президентом Лукашенком записують у нацисти.

"І це дуже показовий момент, який доводить, що Росії завжди буде мало. Скільки б країни і керівники не принижувалися перед Кремлем, він буде вимагати ще більшої лояльності. Аж до повного розчинення і підпорядкування. Будь-який прояв національної самості, будь-які, навіть найменш шкідливі форми шанування національної культури - завжди будуть трактуватися в РФ, як "нацизм". Не потрібно навіть мати власного Бандеру. Вам все одно навісять ярлик "нацистів" просто за вишиванку і вуличні покажчики рідною мовою", - резюмує Казанський.

РосЗМІ заговорили про нацизм у Білорусі через дні вишиванки і дорожні покажчики мовою, - Казанський 01
РосЗМІ заговорили про нацизм у Білорусі через дні вишиванки і дорожні покажчики мовою, - Казанський 02

РосЗМІ заговорили про нацизм у Білорусі через дні вишиванки і дорожні покажчики мовою, - Казанський 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3059534
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору