EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  27956  72

 Групу російських найманців-снайперів зафіксовано на Донбасі, - InformNapalm. ФОТОрепортаж

Снайперські пари агресора дуже часто складаються як з кадрових військових ЗС РФ, так і з найманців, які пройшли відповідну підготовку в російських військових таборах. Проте варто відрізняти "снайперів" для пропаганди та снайперів, які виконують справжні бойові завдання. Обидві ці категорії небезпечні та відіграють важливу роль у гібридній війні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в новому матеріалі міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, яка продовжує вести розвідку відкритих джерел і збирати інформацію про кадрових російських військових, яких Росія перекидала і продовжує засилати на український Донбас.

"Снайперів відшуковувати у відкритих джерелах найважче, проте і вони потрапляють до поля зору волонтерів-розвідників", - йдеться в матеріалі.

"Є декілька відомих найманців, які грають роль снайперів для російської пропаганди. Наприклад, сербський вербувальник Деян Берич ("Декі"). Він постійно в кадрі пропагандистських сюжетів Москви і відіграє роль прикриття, відволікаючи увагу від присутності кадрових російських військових на Донбасі. З чотирьох незалежних компетентних джерел у Сербії ми отримали інформацію, начебто Деян Берич є лише вербувальником і пропагандистом, справжні бойові завдання виконують інші найманці, а він тільки знімається в сюжетах. Він потрібен для дезінформації та відволікання уваги. Це розкручений медійний персонаж. Такими ж медійними фігурами були бойовики "Гіві" та "Моторола", яких ліквідували, коли вони загралися в авторитетних ватажків і стали більше не потрібні Москві. Медіа-активність сербського "снайпера" - це чудовий приклад хитрощів війни в поєднанні пропаганди та дезінформації. На тлі цього знайти через соціальні мережі справжніх бойових снайперів доволі складно, однак іноді і вони роблять прорахунки та потрапляють на фото. Наприклад, у 2015 році ми фіксували військовослужбовців роти снайперів 19-го ОМСБр ЗС РФ, які були прикомандировані до бандформування "Сомалі". У 2016 телефонували командиру-втікачу роти, який утік і залишив свого підлеглого снайпера, громадянина РФ Галкіна Олександра, ліквідованого на Світлодарській дузі. У 2017 році фіксували снайпера з 19-ї окремої мотострілкової бригади ЗС РФ, який також маскувався під "ополчення Новоросії" на Донбасі", - нагадують волонтери.

"Проте географія залучення російських військових снайперів для війни на Донбасі розширюється. З жовтня 2017 року ми спостерігали за прибуттям з РФ ще однієї групи снайперів до якої входив Петров Юрій Дмитрович. Його постійне місце проживання:  м.Якутськ, день народження: 19 квітня (рік не визначено), військовослужбовець служби за контрактом у ЗС РФ, снайпер" - йдеться в публікації.

Групу російських найманців-снайперів зафіксовано на Донбасі, - InformNapalm 01

Телефон: +79243669068. У соцмережі "VK" має сторінкуархів.

Аналіз соціальної сторінки вказує, що з 2013 року він проходив службу в 40-й окремій бригаді морської піхоти ЗС РФ (в/ч 10103) і нині, ймовірно, залишається контрактником цієї ж військової частини. На своїй соціальній сторінці він не приховує, що є військовослужбовцем за контрактом.

"У жовтні 2017 року він був зафіксований на загальних фото з іншим снайпером-найманцем, громадянином РФ із Санкт-Петербурга, який у соцмережах має сторінку на ім’я Сергій Журавльов (можливо, псевдонім). Вони фотографувалися разом на базі 7-ї ОМСБр 2-го АК "ЛНР"" - повідомляють автори розслідування.

Групу російських найманців-снайперів зафіксовано на Донбасі, - InformNapalm 02

Також Юрій Петров присутній на інших групових фото снайперів. У соцмережах викладені фото прибуття цієї снайперської роти на Донбас.

Групу російських найманців-снайперів зафіксовано на Донбасі, - InformNapalm 03
Групу російських найманців-снайперів зафіксовано на Донбасі, - InformNapalm 04

3 січня 2018 року він виклав фото квитків, на яких зазначено, що він вилітав з міжнародного аеропорту "Платов" Ростова-на-Дону до аеропорту "Домодєдово" у Москві, і далі прямував до Якутська. Там він, імовірно, проводив свою відпустку після ротації на Донбасі.

Групу російських найманців-снайперів зафіксовано на Донбасі, - InformNapalm 05

"Це далеко не єдиний, проте досить показовий персонаж, який потрапив у поле зору розвідників. Російська пропаганда четвертий рік намагається представити війну на Донбасі, як внутрішньоукраїнський конфлікт, проте незважаючи на посилений контроль за витоком інформації в ЗС РФ, у соціальні мережі продовжують потрапляти докази російської агресії", - зазначають волонтери спільноти InformNapalm, яка провела вже понад 1800 розслідувань, у ході яких зафіксувала участь у війні на Донбасі понад 1300 кадрових російських військовиків із 83 військових підрозділів, географія базування цих підрозділів розкидана по всій території Росії.

У квітні 2018 року ми плануємо представити інтерактивну базу даних систематизації зібраної за 4 роки інформації з доказами російської агресії.

Волонтери нагадують, що на Донбасі триває позиційна війна проти російських військових формувань та озброєних Росією найманців. Дедалі частіше із зони бойових дій надходять повідомлення про загибель українських військових і добровольців від вогню ворожих снайперів. 27 березня 2018 року від кулі снайпера загинув 19-річний юнак, боєць Добровольчого українського корпусу "Правого сектора" Андрій Кривич із позивним "Діллі".

"Це чергова велика втрата для всього українського народу. Тому варто звернути увагу на загострення ситуації в позиційній війні на Донбасі, в якій снайпери є однією з найнебезпечніших складових", - наголошують автори матеріалу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3058707
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору