EN|RU|UK
 Політика України
  12619  27

 Систему забезпечення прав затриманих за європейськими стандартами впровадили в Дніпрі. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Пілотний проект у сфері дотримання прав людини в ізоляторі тимчасового тримання «Custody records» став результатом співпраці поліції та громадських організацій. Його впровадження стало можливим завдяки фінансовій підтримці міжнародного фонду «Відродження».

Про це заступник глави Нацполіції Костянтин Бушуєв повідомив сьогодні, 29 березня, під час презентації програми, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області.

За словами Костянтина Бушуєва, поліція Дніпра стала першим підрозділом України, де запроваджено систему "Custody records". Її основна мета – забезпечення прав людей, поміщених до ізолятора тимчасового тримання – відповідно до європейських стандартів.

Систему забезпечення прав затриманих за європейськими стандартами впровадили в Дніпрі 01
Систему забезпечення прав затриманих за європейськими стандартами впровадили в Дніпрі 02

Заступник голови Нацполіції зазначив, що цілодобове відеоспостереження та електронне документування зробить неможливим будь-яке порушення прав затриманих осіб. "За потреби можна буде переглянути дії працівників ізолятора стосовно того чи іншого затриманого, дізнатися, як поліцейські дотримуються законодавства та своїх посадових інструкцій" – підкреслив він.

Директор програмної ініціативи "Права людини та правосуддя Міжнародного фонду "Відродження" Роман Романов зазначив, що спеціально навчені інспектори з прав людини інтерв’юватимуть затриманих одразу, як вони потрапляють до ІТТ. Ця розмова фіксується на відеокамеру, що запобігає викривленню фактів та психологічному тиску. Крім того, цілодобове відеоспостереження та електронне документування робить неможливим будь-яке порушення прав затриманих осіб.

Зокрема, система передбачає сигналізатор про закінчення граничних термінів тримання (24, 36, 60 та 72 години). Управління забезпечення прав людини при Національній поліції матиме дистанційний доступ до всіх відеокамер будь-якого ізолятора України. Працівники цього підрозділу можуть цілодобово стежити, що відбувається в тому чи іншому ІТТ.

Систему забезпечення прав затриманих за європейськими стандартами впровадили в Дніпрі 03

"Така система дозволяє виявити порушення прав затриманої особи, захистити її від можливих зловживань, а також убезпечити працівників поліції від неправдивих звинувачень в їхній бік", – підкреслив Роман Романов.

Поліцейські ізолятора тимчасового тримання № 1 м. Дніпро стали першими, хто почав працювати за цією програмою. Вони вносили свої пропозиції для удосконалення системи, акцентували увагу на деталях роботи та особливостях спілкування з затриманими. Незабаром система забезпечення прав затриманих буде запроваджена в усіх ізоляторах тимчасового тримання та поліцейських відділах України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3058623
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору