EN|RU|UK
 Політика України
  51815  230

 "Пляжний Освенцим": окупанти почали огороджувати море в Криму так, "як раніше і не снилося". ФОТОрепортаж

Паркани біля моря були головним болем і до анексії Криму. Люди бунтували, валяли огорожі, ті виникали знову. Окупанти спочатку, усім на втіху, почали паркани зносити. Але це був короткий приступ популізму: вже у 2016 році море в окупованому Криму стали знову огороджувати. Та так, як раніше і не снилося. Південний берег Криму місцями перетворився в концтабір.

Про це йдеться в репортажі видання Примечания, повідомляє Цензор.НЕТ.

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 04

"Жах, який ви бачите на цих фото, починається майже відразу за сяючою вогнями Ялтинською набережною. Пройдіть кілька сотень метрів знищеним елітною забудовою Приморським парком, ще метрів триста вздовж чиїхось володінь, що будуються і де сторожа з собаками різкими окриками пожене вас в обхід, - і ось вона, єдина пішохідна доріжка, яка веде вздовж моря в Лівадію. Колись за часів "совєтів" і в "лихі дев'яності" тут можна було вільно гуляти. Тепер це вузький коридор між чиїмось приватизованим морем із одного боку та чиїмись приватизованими парками з іншого", - зазначають журналісти.

"Тут, в цій похмурій тисняві між тюремними парканами, де небезпечно з'являтися в темний час доби і де поодинокі перехожі з острахом поглядають один на одного, ви повною мірою усвідомлюєте своє місце в суспільстві. Тут ви зрозумієте, чому кримські чиновники відкритим текстом радять простолюду забути про ПБК і відпочивати на степових берегах Західного Криму. І чому обслуга Південного берега, за їхніми словами, не має селитися ближче четвертої лінії від моря", - йдеться в репортажі.

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 02

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 03
Зазначається, що "помітна любов нових власників до певного типу паркану - "махону". Взагалі, це так звана охоронна огорожа, виштамповки якої розраховано для кріплення датчиків. Він прогинається і добре вібрує. На державних дачах та інших режимних об'єктах такі паркани ставлять як другу лінію, після основного глухого п'ятиметрового паркану (про нього нижче).

Але в Криму його використовують просто як паркан. Мабуть, тому що "махон" російського виробництва і порівняно дешевий. Він удвічі-утричі дешевший звичайної зварної решітки. Крім того, при належному ступеню віктимності і стокгольмського синдрому в установці саме цього типу паркану можна угледіти навіть турботу про плебеїв: все-таки краєвид він не закриває, і вітерець пропускає, даючи можливість насолоджуватися краєвидом патриціїв, які засмагають.

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 04

"Якщо раніше паркани ставили, щоб брати гроші за прохід на пляж, то тепер на багато пляжів не пройдеш і за плату. Тепер паркан на ПБК - це межа між кастами: тими, у кого є привілей купатися і у кого його немає", - констатують "Примечания".

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 05

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 06
Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 07
Тут же на паркані - не позбавлене своєрідної дотепності визначення "Туристи - це платоспроможні паразити", що символізує ставлення до курортників із боку "кримського сервісу", який став уже загальним.

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 08

Але парканами огороджують не лише пляжну зону. Ось частина набережної в центрі Ялти, там, де ялтинський порт. Це самий-самісінький центр, початок променаду. Можливо, паркан поставили як прелюдію до того, що чекає відпочивальників на іншому боці набережної?

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 09


А ось знаменитий ялтинський автовокзал, куди прибувають всі тролейбуси й автобуси. Не впізнаєте? Думаєте, це зоопарк? Ми теж спочатку не впізнали, але це він, вокзал. Зверніть увагу. Улюбленим "махоном" обгороджено перон, до якого прибувають автобуси. Пасажири, які сідають і сходять, опиняються у вузькій клітці з контрольованим виходом. Навіщо?

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 10

За словами директора ГУП РК "Кримавтотранс" Ігоря Коробчука, паркани, що з'явилися на великих автовокзалах, тимчасові, з їхньою допомогою підприємство проаналізує людські потоки. Потім розташування парканів хочуть скорегувати для зручності людей. У "Кримавтотрансі" запевняють, що доступ до всіх об'єктів на автостанціях залишиться вільним.

"Поява парканів - це міра транспортної безпеки, - сказав "Примечаниям" директор ГУП РК "Кримавтотранс" Ігор Коробчук. - На території всієї Росії вже давно дуже серйозно займаються цим питанням. У нас наразі виконується перший етап".

"Закритою буде лише транспортна зона, звідки відправляються автобуси. Туди можна буде потрапити лише за квитками. Це дозволить контролювати безквиткових пасажирів та "передачки", які водії возять, не знаючи що в них", - пояснює Ігор Коробчук.

Самі кримчани переважно  ці нововведення сприймають негативно. Паркани, що з'являються повсюди, а тепер і на автовокзалах, засмучують людей. Можна зрозуміти побоювання з приводу "передачок", але як вам ось це?

Пляжний Освенцим: окупанти почали огороджувати море в Криму так, як раніше і не снилося 11

"На фотографії, яка облетіла кримські соцмережі і ЗМІ, небачений досі паркан навколо колишньої держдачі Андропова в південнобережному селищі Олива. Кримчани шоковані. Більшість із них ніколи не їздили Рубльовкою, і не знають, що подібні огорожі там - звичайна справа. Щоправда, на Рубльовці вони не загороджують краєвид, та й їздять Рубльово-Успенським шосе далеко не всі. А ось на єдиній трасі Севастополь-Ялта, яку люблять саме за морські панорами, що відкриваються з вікон машин і пасажирських автобусів, це нонсенс. Схоже, ще трохи, і вся ця чудова 80-кілометрова траса, побудована в 1972 році за проектом Гаріна-Михайловського, перетвориться на такий же Освенцим, як пішохідний шлях від Ялтинської набережної в Лівадію. Треба лише продати в приватну власність прилеглі до траси з боку гір землі і поставити такі ж стіни ліворуч. Щоправда, там заповідник, але кого в Криму зупиняють такі дрібниці?" - резюмують "Примечания".

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3057679
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору