EN|RU|UK
 Політика України
  15122  37

 Кримінальне провадження проти Центру протидії корупції передали до прокуратури Черкащини: активісти розцінюють це як тиск. ДОКУМЕНТ

Центр протидії корупції (ЦПК) заявляє про тиск з боку правоохоронних органів України.

"Активістам продовжують шити справу про нібито "несплату податків". Кримінальне провадження передали в прокуратуру Черкас після того, як Печерський суд відмовив слідчим у дозволі на податкову перевірку ЦПК. Передача справи іншій прокуратурі означає, що відтепер дозволи на всі слідчі дії отримуватимуть у черкаському суді", - йдеться в заяві ЦПК, передає Цензор.НЕТ.

У ЦПК розцінюють це як тиск і вважають, що це було зроблено для того, щоб легше отримувати в суді дозволи на всі слідчі дії проти організації.

Про передачу справи стало відомо з відповіді Генеральної прокуратури Президенту Правління Гельсінського фонду з прав людини.

У листі йдеться про те, що Центру протидії корупції інкримінують несплату податків на суму понад 1,3 млн грн, а також про те, що 25 жовтня 2017 р. вказане провадження передано до прокуратури Черкаської області, досудове розслідування триває. Раніше було відомо, що справу проти ЦПК почала Державна фіскальна служба (ДФС). Тепер, відповідно до листа, з'ясувалося, що справа була передана до Генеральної прокуратури, а тепер до Черкаської.

"Нам відомо про те, що в рамках цієї справи Генпрокуратура звернулася до Печерського районного суду м.Києва за дозволом на проведення податкової перевірки Центру протидії корупції. Проте суддя відмовив прокурорам. Відразу після цієї відмови справу було передано до прокуратури Черкаської області, що означає, що відтепер давати дозвіл на всі слідчі дії буде Черкаський суд", - зазначила адвокат Центру протидії корупції Олена Щербань.

Жодних підстав, як стверджують активісти, для передачі справи до Черкас немає. Центр протидії корупції зареєстрований та працює в Києві, а провадження було порушено також київським ДФС.

На думку активістів, справу в Черкаси було передано невипадково, оскільки місцеві суди вже фігурували в гучних скандалах, підігруючи прокуратурі.

“Такі дії прокуратури дають нам підстави говорити про те, що справу умисно було передано до іншого міста, де прокурорам легше буде отримувати в суді необхідні дозволи та ухвали”, - додає Олена Щербань. 

Варто зазначити, що саме через черкаські суди у травні 2017 року зняли звинувачення та повернули майно екс-губернатору-"регіоналу, якого раніше було оголошено в міжнародний розшук. У листопаді 2017 року черкаський суд звільнив від покарання чиновників, які не подали декларацію. Активісти також заявляли раніше про умисне затягування судом справи про вбивство журналіста Сергієнка. 

"Нагадаємо, що справу про начебто “ухилення від сплати податків” ЦПК почали шити раніше. Провадження було відкрито за заявою народного депутата Павла Пинзеника, колишнього помічника Миколи Мартиненка. Рік до цього, у 2016 році, за керівництва Генпрокуратури Віктором Шокіним ГПУ вже намагалася знайти кримінал у фінансових операціях ЦПК. Офіційні листи від Посольства США та IDLO (International Develiopment Law Organization) підтвердили недостовірність даних слідства, якими прокурори обґрунтовували суду потребу В доступі до документів організації. Окрім інкримінування ЦПК несплати податків задля позбавлення організації статусу неприбутковості, кримінальні провадження були відкриті і проти керівництва організації. Так, 22 січня голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну вручили обвинувальний акт. Йому інкримінують ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України “Погроза або насильство щодо журналіста”. Якщо провину активіста доведуть, йому загрожує до 5 років ув’язнення", - резюмували в ЦПК.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3046206
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору