EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  1002  27

 Вирішення конфлікту на Сході України дипломатичним шляхом є найважливішим, - президент ПА ОБСЄ Церетелі. ФОТОрепортаж

Президент Парламентської Асамблеї (ПА) ОБСЄ Георгій Церетелі під час зустрічі делегації ПА ОБСЄ з Віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе та заступником МЗС України Сергієм Кислицею заявив, що вирішення конфлікту на Донбасі дипломатичним шляхом є найважливішим.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Урядовий портал.

"Вирішення конфлікту на Сході дипломатичним шляхом є найважливішим", - повідомив Церетелі.

Церетелі зазначив, що візит в Україну в ці складні часи не випадковий, адже наша країна наразі перебуває в центрі уваги організації. Він зауважив, що ПА ОБСЄ відстоює територіальну цілісність України та засуджує дії Російської Федерації, що неодноразово зазначалося в ухвалених резолюціях. Церетелі висловив переконання, що Росія має понести відповідальність за свою поведінку.

Вирішення конфлікту на Сході України дипломатичним шляхом є найважливішим, - президент ПА ОБСЄ Церетелі 01

Він додав, що незважаючи на напружені відносини між сторонами, сподівається на певні позитивні зрушення завдяки запровадженню нових інструментів у роботі ОБСЄ.  Зокрема, на думку Церетелі, посилити спроможності до політичного діалогу може залучення шведського парламентаря Кента Харстеда (Kent Harstedt), призначення якого на посаду Спеціального представника ПА ОБСЄ з питань Східної Європи відбулося у вересні 2017 року, та Спеціального представника з медіації, Почесного Президента ПА ОБСЄ, фінського політика  Ілккі Канерви (Ilkka Kanerva).

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на ролі ПА ОБСЄ в послідовному відстоюванні позицій зі складних, але вкрай важливих питань для України та більшості країн-учасників ОБСЄ. Вона також подякувала тим представникам ОБСЄ, які голосували за резолюції, що стосувалися засудження зовнішньої агресії проти України, та за роботу в ПА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яка є важливим джерелом достовірної неупередженої інформації.

Генеральний секретар ПА ОБСЄ Роберто Монтелла підкреслив, що резолюції ПА ОБСЄ мають  політичний характер. І оскільки ухвалення рішень в ПА не потребує консенсусу, ПА ОБСЄ намагається якомога чіткіше висловлювати в резолюціях свою позицію стосовно ситуації на Сході України та в Криму, зокрема, посилаючись на документи інших міжнародних організацій.

Вирішення конфлікту на Сході України дипломатичним шляхом є найважливішим, - президент ПА ОБСЄ Церетелі 02

Климпуш-Цинцадзе, зі свого боку, наголосила, що відповідальність за ситуацію, що склалася, несе РФ, і саме тому лише рішення Кремля може змінити ситуацію. Тому необхідно продовжувати тиск на РФ через застосування різних інструментів.

Під час обговорення ситуації в окупованому Криму Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що Місія зі спостереження за виборами ОБСЄ/БДІПЛ не відправлятиме своїх спостерігачів на територію окупованого Криму під час президентських виборів у Російській Федерації, що було підтверджено представниками делегації ПА ОБСЄ.

Віце-прем’єр також висловила вдячність представникам ПА ОБСЄ за готовність та зацікавленість у відвіданні лінії розмежування та прилеглих територій, що контролюються українською державою.

Вирішення конфлікту на Сході України дипломатичним шляхом є найважливішим, - президент ПА ОБСЄ Церетелі 03
Фото: прес-служба Кабміну

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3045397
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору