EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  6141  17

 "У воротах Європи": Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові. ФОТОрепортаж

У Львові в приміщенні Музею Ідей відкрилася фотовиставка під назвою "У воротах Європи". Автором світлин є відома у світі фотограф-документаліст Ґаель Жірб (Gaelle Girbes) із Франції, яка вже рік висвітлює в європейських виданнях війну на сході України.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-центру АТО на сторінці у Facebook.

Презентована документальна фотовиставка умовно поділена на 2 частини: "Двома ногами під землею", яка висвітлює щоденне життя і побут українських бійців на передовій АТО, та "Проживаючи війну", де зібрані світлини-історії мешканців "сірої зони", а також учасників бойових дій, які проходили лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону

На початку минулого року Ґаель поїхала до Авдіївки. Це відбулося в період лютневого загострення бойової активності ворога на ділянці поблизу цього прифронтового міста. Це були перші фотографії, які увійшли до майбутнього документального фотопроекту.

"У Франції пересічний мешканець Парижа чи іншого населеного пункту, на жаль, мало замислюється над тим, що просто зараз у Європі відбувається війна, яка за масштабами та формами мало чим відрізняється від двох світових воєн, що прокотилися, зокрема, і Францією, - говорить вона. - Моя мета - через світлини показати співвітчизникам побут бійців, їхнє напруження від постійного очікування наступного ворожого обстрілу. Показати, що Україна - це брама Європи, через яку може зайти агресор. Але поки українці тримають фронт - Європа може почуватись у відносній безпеці. Можливо, ці свідчення пробудять у декого з мешканців європейських країн бажання допомогти та підтримати прагнення України до цілісності та суверенітету", - зазначила авторка світлин.

За словами Ґаель Жірб, під час роботи в Пісках та Авдіївці її вразило те, що через війну сотні людей водночас втратили все своє майно, будинки, близьких людей. Не менш разючим відкриттям для неї стали й світлини, які демонструють жагу до життя й боротьбу українських бійців, які були поранені.

"Я бачила людей, які в бою зазнали різних травм, втратили кінцівки. Утім, усі вони прагнуть повернутися до нормального життя. А дехто, попри підірване здоров’я, навіть підкорює нові висоти у своєму житті. Це, зокрема, учасники української команди "Invictus Games". Звичайно, я не могла обійти їхні образи та не залучити їхні фото до цього проекту", - розповіла  фотограф.

У Львові виставка експонуватиметься до 29 січня. Згодом фотопроект "У воротах Європи" буде представлено у Франції.

Кураторами виставки у Львові стали Олесь Дзиндра та Богдан Шумилович. Вони організували місцевих меценатів на матеріальну підтримку проекту: виділення коштів на друк фотографій.

У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 01

У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 02
У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 03
У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 04
У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 05
У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 06
У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 07
У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 08
У воротах Європи: Фотовиставка французького фотографа про війну на Донбасі відкрилася у Львові 09

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3042741
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору