EN|RU|UK
 Суспільство, Фоторепортаж
  1211  10

 На систему фіксації біометричних даних іноземців знадобиться 532 млн гривень, - Держприкордонслужба. ФОТОрепортаж + ВІДЕО (оновлено)

Державна прикордонна служба України презентувала систему фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на  відомства, інформація з нової системи фіксації біометричних даних буде передаватися в Національну систему верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Демонстрація роботи системи відбулася 21 грудня в столичному аеропорту "Київ".

У заході взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал та інші посадові особи.

На систему фіксації біометричних даних іноземців знадобиться 532 млн гривень, - Держприкордонслужба 01На систему фіксації біометричних даних іноземців знадобиться 532 млн гривень, - Держприкордонслужба 02

Низка категорій іноземців та осіб без громадянства звільняються від фіксації біометричних даних. Перш за все, глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи до 18 років, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.

Як повідомляють у прикордонному відомстві, вони повністю до запуску функціонування системи фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства. Запуск системи фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства буде здійснюватися поетапно, а саме – з 1 січня 2018 року старт системи відбудеться у столичних міжнародних аеропортах та в пунктах пропуску українсько-російської ділянки державного кордону. В подальшому ця система буде активно впроваджуватися на всіх ділянках державного кордону України.

"На сьогодні всі пункти пропуску на кордоні з Росією обладнані системою біометричного контролю, і вже в наступному році будуть обладнані решта пунктів пропуску, в тому числі і місцеві", - зауважив Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

Для створення системи переобладнають 157 пунктів пропуску та 3 КПВВ на адмінмежах з окупованим Кримом. На сьогодні Держприкордонслужбі виділено 300 мільйонів гривень (загальна потреба в коштах - 532 мільйони гривень). Зокрема, понад 400 автоматизованих робочих місць обладнають сканерами відбитків пальців, організовують понад 320 нових робочих місць на першій і другій лініях контролю, а також 420 в залізничних пунктах пропуску, модернізують базу для зберігання біометричних даних.

"Ми перекриємо всі стаціонарні пункти пропуску, а потім - і малі пункти пропуску місцевого значення. Ці бази даних дозволять нам увійти в десятку країн з найкращою верифікацією осіб, які перетинають кордон. Вже зараз Україна входить у десятку країн за кількістю запитів і відповідей з базами Інтерполу. Це дає нам більш високу гарантію, що до нас не будуть потрапляти кримінальні елементи", - підкреслив Арсен Аваков. 

На систему фіксації біометричних даних іноземців знадобиться 532 млн гривень, - Держприкордонслужба 03


За його словами, зараз цей захист найбільш актуальна щодо перетину осіб з країн Азії, Близького Сходу і РФ. Але цей перелік буде постійно моніторитися, і РНБО буде ухвалювати відповідні рішення.

"Для тих країн, з якими у нас адекватні відносини, великі угоди, обмін даними - країн ЄС, Канада, США, більшості країн світу - не буде ніяких проблем. Для країн, з якими постійно виникають інциденти, і є підстави припускати, що звідти в Україні можливий великий потік людей з сумнівною репутацією, ми будемо застосовувати цей спосіб", - сказав Арсен Аваков.

Нагадаємо, система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства створена прикордонним відомством відповідно до Указу Президента України від 30 серпня 2017 року № 256 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року" Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотримання ними правил перебування на території України". Вона стане однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю.

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3040804
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору