EN|RU|UK
 Події
  2826  29

 Ми будемо відстоювати такі інструменти оперативних дій як прослуховування і зовнішнє спостереження, - голова ДБР Труба

труба гбр

Передбачених у державному бюджеті 650 млн гривень на запуск і функціонування Державного бюро розслідувань не вистачить для повноцінної роботи.

Як інформує Цензор.НЕТ, таку думку в інтерв'ю LB.ua висловив голова ДБР Роман Труба.

"Якби орган уже діяв, штат був би сформований і т.д., сума була б достатньою. Це питання нами опрацьовується і до остаточного прийняття бюджету на 2018 рік ми внесемо свої пропозиції", - зазначив Труба.

Крім поправок до бюджету, з боку ДБР також буде внесено поправки до законів, що регулюють роботу Бюро. Зокрема, це стосується необхідності синхронізації підслідності.

"Складання підслідності кримінальних проваджень, які будуть розслідувати ДБР - відмінності в самому законі й кримінально-процесуальному законодавстві. Внесення змін до закону про оперативно-розшукову діяльність: закон про Державне бюро розслідувань надає такі повноваження, а в законі про оперативно-розшукову діяльність це відсутнє. І, звичайно, найбільші зміни стосуються закону про ДБР", - розповів голова Бюро.

"Ми будемо ініціювати спрощення процедури набору працівників, оскільки в комісії (яка вибирає керівництво територіальних відділів і департаментів - ред.) залишається дуже багато повноважень. Якщо вона буде вибирати всіх працівників структурних підрозділів, а це близько 100-150 осіб, то про запуск Бюро в липні ми говорити не зможемо", - додав також він.

Також дивіться: Трубу призначили згідно з чинним законодавством, перешкод для запуску Держбюро розслідувань немає, - Петренко. ВIДЕО

Крім того, ДБР буде також відстоювати право мати такі інструменти для ведення оперативно-розшукових дій як прослуховування і зовнішнє спостереження.

"З огляду на категорію справ, які буде розслідувати Бюро - а це вищі посадові особи - для ефективності та для позитивного результату ці кошти мати обов'язково", - впевнений Роман Труба. При цьому він додає, що СБУ (яка єдина має право на проведення таких дій - ред.) не зобов'язана ділитися своєю матеріально-технічною базою, її потрібно створювати самостійно "з використанням новітніх систем".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n464848
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору