EN|RU|UK
 Події
  4460  21

 На Полтавщині ліквідовано злочинну групу, яка проводила махінації із сільгосппродукцією, через що бюджет втратив 200 млн, - ДФС

зерно гфс

Співробітники податкової міліції в Полтавській області викрили злочинну групу, члени якої займалися проведенням незаконних операцій із неврахованою сільгосппродукцією та ухилилися від сплати понад 200 млн грн податків.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ДФС.

У повідомленні зазначено: "У рамках розслідування кримінального провадження за низкою статей Кримінального кодексу України встановлено, що на території Полтавської, Дніпропетровської, Миколаївської та інших областей України діє група осіб, які здійснюють незаконне придбання, зберігання, транспортування і збут (у тому числі за межі митної території України) за готівкові кошти неврахованої сільгосппродукції, її легалізацію, відмивання доходів, отриманих в результаті ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, і введення і в легальний обіг за межами України.

Для прикриття незаконної діяльності члени злочинної групи придбали і зареєстрували низку компаній-нерезидентів і багато підконтрольних компаній у різних регіонах України, реквізити яких використовували для оформлення незаконних операцій.

А для незаконного експорту фігуранти закуповували невраховану сільгосппродукцію у виробників за готівковий розрахунок, без відображення в бухгалтерському та податковому обліку як продавців, так і покупців. У подальшому зазначену продукцію як власність фіктивних компаній від їх імені експортували на адресу підконтрольних підприємств-нерезидентів.

Також незаконно придбану продукцію реалізовували за готівку підприємствам реального сектора економіки на внутрішньому ринку України без відображення в податковому та бухгалтерському обліку.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Податківці викрили на Чернігівщині одного з організаторів великого конвертаційного центру, який легалізував понад 196 млн грн

Крім того, члени угруповання оформляли удавані угоди з метою формування фіктивного податкового кредиту та завищення витрат підконтрольним підприємствам, а також надавали послуги підприємствам реального сектора економіки з переведення безготівкових коштів у готівку.

Унаслідок такої незаконної діяльності протягом 2016 - 2017 рр. фігуранти ухилилися від сплати понад 200 млн грн податків.

На підставі постанов суду в 4 областях проведено 34 обшуки, за результатами яких виявлено майже 27 тис. тонн незаконно придбаних зернових (зерно кукурудзи, соняшнику, пшениці та сої) вартістю майже 170 млн грн, документацію, банківські картки, мобільні телефони, флешки і понад 170 тис. грн готівкою.

На частину зерна було накладено арешт, а ще частину передано на відповідальне зберігання.

Також арешт накладено на розрахункові рахунки підприємств-фігурантів, на яких майже 1,7 млн грн".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": На Вінничині поліція викрила велику фінансову піраміду
Источник: https://censor.net.ua/ua/n464846
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору