EN|RU|UK
 Політика України
  2073  37
Матеріали за темою:

 Україна створювала і створюватиме умови для вільного розвитку мов нацменшин, - Клімкін

климкин

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україна створювала і створюватиме умови для вільного розвитку мов національних меншин в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила прес-служба міністерства закордонних справ України в четвер.

Міністр Павло Клімкін відвідав з робочою поїздкою Івано-Франківськ, де побував у двох місцевих школах, зустрівся зі студентами та викладачами Прикарпатського університету, провів зустрічі з керівництвом регіону та місцевими громадами. Перш за все йшлося про навчання мовами національних меншин в школах регіону в контексті Закону України "Про освіту", а також перспективи реалізації в регіоні масштабних проектів і програм Європейського Союзу.

"Переконався, що проблем з вивченням державної мови та мов національних меншин в регіоні немає. Українська держава створювала та буде створювати умови для вільного розвитку мов національних меншин в Україні. Відкритість та свобода - це те, що завжди вирізняло наше суспільство", - зазначив він.

Читайте також: Угорщина - єдина країна, де ми бачимо неготовність до діалогу, - Климпуш-Цинцадзе про "мовне питання"

Говорячи про перспективи розвитку, Павло Клімкін відзначив значний потенціал регіону в залученні допомоги Європейського Союзу та як результат - перетворення Прикарпаття на туристичний та інноваційний осередок в Україні.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах), комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжують його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом в МЗС Румунії висловили стурбованість прийнятим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Глава Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно прийняв резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців в Закарпатті. Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. Радфед і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.

28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).
28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності та мови".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n464708
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору