EN|RU|UK
 Політика України
  3297  29
Матеріали за темою:

 Нова голова ВС Данішевська добре розуміє, що таке права людини і створення правильного інвестиційного клімату в Україні, - екс-член ГРД Маслов

данишевская

Голова Верховного суду - це авторитетний член Вищої ради правосуддя і особа, яка формує політику ВС, у тому числі кадрову.

Про це в коментарі "Цензор.НЕТ" розповів юрист, колишній член Громадської ради доброчесності (ГРД) Леонід Маслов.

"Я особисто нічого про Валентину Іванівну не знав. Я вперше побачив її фото, прізвище під час конкурсу, коли вона мені випала, як доповідачу дослідження її кандидатури. Я з усіх (кандидатів) із презумпцією негативною підходив, до всіх кандидатів із презумпцією, що треба щось про них "нарити". Застосовував різні методи й абсолютно все про них дізнавався, спілкувався", - розповів юрист.

"Валентина Іванівна не лише розумна людина, а людина дуже сильна. У неї немає абсолютно ніяких "скелетів". Вона відкрита, спокійна. Їй нема чого боятися, їй нема чого приховувати, вона дуже відверта в спілкуванні. Мені дуже приємно, що вона стала головою Верховного суду. Для мене це було несподівано, адже спочатку її прізвище не звучало", - підкреслив Маслов.

"Вона була суддею раніше, дуже давно, в 90-х роках. Вона не була комуністкою, в радянські часи не займала посад, де треба було б мати партійність. Потім вона пішла з арбітражного суду", - зазначив юрист.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У грудні 149 суддів пройдуть інтерв'ю з психологами

"Голова Верховного суду, по-перше - це член Вищої ради правосуддя (ВРП), і це авторитетний член ВРП. Це особа, яка формує політику, в тому числі кадрову. Це людина, яка доносить думку Верховного суду у ВРП, не треба про це забувати. Крім того, звичайно, це людина, яка представляє державу. На відміну від інших голів Верховного суду, вона дійсно вільно володіє англійською мовою. вона дуже добре розуміє, що таке права людини, створення правильного інвестиційного клімату в Україні. Я думаю, попередня політика Верховного суду, в тому числі в адмін'юрисдикції, підігравання податковій, вона припиниться. Все буде по-іншому", - резюмував Леонід Маслов.

Як повідомляли раніше, новий Верховний суд обрав Валентину Данішевську своєю головою. За її кандидатуру проголосували 67 зі 111 суддів на пленумі. Данішевську обрано головою суду строком на 4 роки.

На посаду голови ВС спочатку претендували Олена Кібенко, Богдан Львов, Володимир Кравчук та Аркадій Бущенко. Також була висунута кандидатура Дмитра Луспеника, проте він відмовився балотуватися на пост.

У день голосування Кібенко зняла свою кандидатуру на користь Кравчука. Крім того, були запропоновані нові кандидатури. Кандидатуру Бущенка запропонував суддя Микола Мазур, суддя Віталій Юркевич запропонував кандидатуру Валентини Данішевської. Богдан Львов уточнив, що не висував свою кандидатуру, оскільки вважає, що "суспільство вимагає нових осіб".

Таким чином, судді затвердили бюлетень із трьома кандидатами: Бущенко, Данішевська і Кравчук.

Нагадаємо, для участі в конкурсі на посади суддів ВСУ подали документи 846 кандидатів. Протягом 14-25 вересня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула 120 матеріалів щодо внесення подань Президенту України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного суду.

29 вересня Вища рада правосуддя оголосила рішення, рекомендувавши Президентові України 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного суду.

11 листопада 2017 року в столичному Кловському палаці відбулася урочиста церемонія приведення суддів нового Верховного Суду до присяги.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n464686
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору