EN|RU|UK
 Курйози, За кордоном
  40303  323

 Конституційний суд Грузії декриміналізував вживання марихуани

конопля марихуана

Конституційний суд Грузії скасував кримінальне покарання за вживання марихуани.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Грузія.Online.

Згідно з рішенням суду, вживання конопель і марихуани більше не вважатиметься кримінальним злочином і не підпадає під статтю "незаконні виготовлення, придбання, зберігання в невеликих обсягах для особистого користування або незаконне споживання без призначення лікаря наркотичних засобів, їх аналогів або прекурсорів", оскільки воно не відповідає статті 16 конституції Грузії, згідно з якою "кожен має право вільного розвитку своєї особистості".

У рішенні Конституційного суду зазначено, що "Право людини самостійно вибирати форму відпочинку та здійснювати відповідні активності, в тому числі вживати марихуану, є сферою, захищеною особистою автономією людини".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Прикордонники перекрили канал контрабанди гашишу з Іспанії в РФ. ФОТО

"Суд вирішив, що заборона на вживання марихуани є кроком у захисті громадського здоров'я, але встановлення кримінального покарання з метою, щоб людина не шкодила власному здоров'ю, є такою формою прояву державного патерналізму, яка несумісна з вільним суспільством", - йдеться у рішенні, опублікованому на сайті суду.

Суд зазначив, що сторона відповідача не змогла надати суду докази, що ґрунтуються на наукових дослідженнях чи життєвому досвіді, на підставі яких суд зміг би зробити висновок, що вплив марихуани або стан абстиненції створює збільшену загрозу вчинення злочину та/або порушення громадського порядку. Суд також зазначив, що відповідачі не змогли надати суду докази, що марихуана за своїми біологічними чи хімічними властивостями викликає формування потреби використовувати інші наркотичні засоби.

"Суд вирішив, що в разі індивідуального вживання покарання не може розглядатися як відповідний засіб для захисту громадського порядку", - йдеться у рішенні Конституційного суду.

Згідно з Кримінальним кодексом Грузії, повторне вживання марихуани є кримінальним злочином, що не припускає тюремного ув'язнення. Зберігання марихуани вагою понад 70 грам передбачає покарання у формі обмеження волі.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n464680
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору