EN|RU|UK
 Політика України
  17610  133

 У Татарстані влада РФ скасувала обов'язкове вивчення татарської мови

россия виза

У російському Татарстані скасували обов'язкове вивчення татарської мови.

Такі правила містяться в навчальному плані, розробленому Міністерством освіти Росії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

За словами прокурора Татарстану Ілдуса Нафікова, школярі в цій республіці будуть вивчати мову добровільно, на основі письмової згоди батьків, в межах до 2 годин на тиждень. Подібні правила діятимуть щодо державних мов республік по всій території Росії.

Згідно з Конституцією Татарстану, російська і татарська мови є державними. Їх повинні викладати в школах в обов'язковому порядку і в рівному обсязі. Російське законодавство говорить про вивчення татарської на добровільній основі. В середині листопада президент Татарстану Рустам Мінніханов заявив, що татарська мова залишиться обов'язковою для всіх учнів шкіл республіки, але її викладатимуть дві години на тиждень замість колишніх шести. За його словами, ці умови були узгоджені з російською владою.

У кінці серпня президент Росії Володимир Путін доручив перевірити, як дотримується в регіонах право росіян на добровільне вивчення регіональних і національних мов і проходження програм з російської мови в належному обсязі.

Прокуратура Росії ухвалила, що викладати національні мови в республіках цієї країни можна тільки за бажанням. Раніше батьки російськомовних дітей у Росії скаржилися, що татарську мову викладають у більших обсягах, ніж російську. Одна з матерів подала в суд на керівництво Татарстану і зажадала грошової компенсації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n464478
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору