EN|RU|UK
 Політика України
  2587  49

 Призначення Труби головою ДБР повністю відповідає закону: "Не треба шукати "зраду" там, де її немає", - Мін'юст

труба гбр

Призначення Романа Труби на посаду директора Державного бюро розслідувань відбулося в повній відповідності до чинного законодавства.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті міністерства.

"Цей кандидат став переможцем багаторівневого конкурсного відбору, проведення якого передбачено Законом "Про державне бюро розслідувань". Крім того, чинне українське законодавство передбачає, що всі громадяни, які мають намір зайняти державні посади вищого рангу, повинні пройти люстраційну перевірку на підставі критеріїв, визначених Законом "Про очищення влади"", - сказано в повідомленні.

У Мін'юсті наголошують, що така перевірка виключає можливість призначення на керівні посади державних осіб, які не відповідають критеріям здійснення очищення влади, і забезпечує якісне оновлення кадрів держслужби.

"Перевірка є абсолютно стандартною технічною процедурою. Відповідно, проходження люстраційної перевірки новообраним головою ДБР, який раніше не проходив цієї процедури, не є чимось винятковим і здійснюється на загальних підставах. Міністерство юстиції закликає журналістів не робити з цієї події сенсації і не шукати "зраду" там, де її немає", - йдеться в повідомленні.

Мін'юст також зазначає, що проведення цієї процедури ніяк не відіб'ється на запуску роботи Державного бюро розслідувань і гарантує, що перевірка буде проведена у визначений законом термін, відразу після отримання всіх необхідних для цього документів.

Нагадаємо, конкурсна комісія з обрання керівництва Державного бюро розслідування 16 листопада вибрала переможця. Ним став Роман Труба.

Кандидатуру підтримали всі 9 членів комісії. Загалом на посаду директора ДБР претендували 19 кандидатів. Військовий прокурор Анатолій Матіос отримав два голоси комісії, чиновник адміністрації президента Олексій Горащенко також отримав лише два голоси.

Труба відомий як керівник департаменту ТОВ "Юридична компанія "Сектор права". Згідно з його біографією, більш як 6 років він пропрацював на керівних посадах у прокуратурі.

Згідно з декларацією на сайті НАЗК, Роман Труба разом з дружиною володіє двома квартирами в Києві, будинком і землею в с. Мильчиці в Городоцькому районі Львівської області. Їздить на Тойоті Авенсіс 2007 року випуску. Задекларував готівкою 84000 гривень.

Як відомо, 12 листопада 2015 Верховна Рада проголосувала закон про створення Державного бюро розслідувань.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n464476
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору