EN|RU|UK
 Політика України
  4112  22

 "Кінцева мета - руйнування західних інституцій": на раді Україна-НАТО представлено українську доповідь про інформоперації РФ

Інформаційні операції Російської Федерації в соціальних мережах мають кінцевою метою руйнування інституцій НАТО і ЄС.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в доповіді "Російські підривні інформаційно-психологічні операції в соціальних медіа", представленій українською делегацією на другий день засідання міжпарламентської ради Україна-НАТО у вівторок.

Голова постійної делегації Верховної Ради в парламентській асамблеї НАТО, нардеп Ірина Фріз на сторінці в Facebook повідомила, що в доповіді міститься аналіз інформаційних операцій на території країн НАТО, приклади втручання РФ у передвиборчі кампанії в різних країнах, заохочення до сепаратизму, виходу з ЄС і НАТО, поширення фейкових новин і впливу на громадську думку.

Читайте також: На раді Україна-НАТО представлять доповідь "Російські підривні інформаційно-психологічні операції в соціальних медіа", - Фріз

За її словами, в доповіді підкреслюється, що РФ почала створення мереж впливу в соціальних медіа ще в 2010-2013 роках, тобто ще до анексії Криму та початку війни на сході України.

"Отже, інформаційно-психологічні операції Росії в країнах Альянсу не пов'язані з політикою Заходу щодо підтримки України. Війна Кремля з державами-членами НАТО гібридними (асиметричними) методами вже триває. Не Україна є кінцевою метою цієї конфронтації. Кінцева мета - руйнація західних інституцій, - НАТО та Європейського Союзу", - вважає Фріз.

"Масштаби російських інформаційних операцій вражають. Йдеться про функціонування сотень тисяч аккаунтів, що задіяні у зкоординованих операціях, як в Європі, так і у Північній Америці". - додає вона.

Нардеп також зазначає, що операції в соцмережах "вже мають вплив на реальних жителів країн єдиної Європи, створені умови для вербування і залучення громадян ЄС до проведення більш масштабних акцій впливу з боку РФ".

Також читайте: Євросоюз виділятиме на боротьбу з російською дезінформацією 1,1 млн євро на рік

За її словами, Україна була об'єктом проведення інформаційно-психологічних операцій у соцмережах з боку РФ з 2014 року.

"Сьогодні тривають у соцмережах аналогічні операції з дуже незначними відмінностями вже проти більшості країн Альянсу. Україна, як держава, на території якої Росією були опрацьовані майже всі види гібридної війни готова не тільки ділитися досвідом, але й брати участь разом з країнами Альянсу у протидії інформаційно-психологічним операціям Росії", - підкреслила Фріз.
Кінцева мета - руйнування західних інституцій: на раді Україна-НАТО представлено українську доповідь про інформоперації РФ 01Кінцева мета - руйнування західних інституцій: на раді Україна-НАТО представлено українську доповідь про інформоперації РФ 02Кінцева мета - руйнування західних інституцій: на раді Україна-НАТО представлено українську доповідь про інформоперації РФ 03Кінцева мета - руйнування західних інституцій: на раді Україна-НАТО представлено українську доповідь про інформоперації РФ 04Кінцева мета - руйнування західних інституцій: на раді Україна-НАТО представлено українську доповідь про інформоперації РФ 05Кінцева мета - руйнування західних інституцій: на раді Україна-НАТО представлено українську доповідь про інформоперації РФ 06Источник: https://censor.net.ua/ua/n464316
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору