EN|RU|UK
 Політика України, Події
  17105  160

 Аваков: "Ми дуже вдячні за підтримку і за санкції. Але Україну залишили сам на сам з агресором"

аваков

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє, що країни-підписанти не виконали умови Будапештського меморандуму 1994 року, залишивши Україну перед обличчям небезпеки, і цей факт мають визнати всі партнери.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", під час VIIІ Національного експертного форуму "Україна: у прагненні до рівноваги" у вівторок у Києві.

"У лексику наших американських партнерів потрібно вводити слова з Будапештського меморандуму, який гарантував Україні територіальну цілісність і незалежність в обмін на передачу ядерного потенціалу. І західний світ обманув Україну", - сказав Аваков

Також читайте: Фактор внутрішньої атаки залишається головним компонентом для дестабілізації ситуації в Україні, - Аваков

При цьому він зазначив, що в Україні цінують підтримку інших країн у ситуації, що склалася, але протистоїть агресії країна самостійно.

"Ми дуже вдячні за підтримку і за санкції. Але Україну залишили сам на сам з агресором. Цей факт треба сформулювати - і це повинна бути реальна політика України", - сказав міністр.

"І якщо ви говорите, що Будапештський меморандум не був юридичним документом, то яким документом є мінські угоди, хто їх підписав?", - додав А.Аваков.

Також читайте: Аваков: "Я вважаю, що мінські угоди мертві і говорити про це вже не варто"


Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) - міждержавний документ, що гарантує дотримання положень Заключного акта ОБСЄ, Статуту ООН і ДНЯЗ стосовно України як держави-учасниці договору, що не має ядерної зброї. Підписаний 5 грудня 1994 р. лідерами України, США, Великої Британії та РФ.

Франція та Китай - два інші учасники ДНЯЗ, що володіли на момент підписання Будапештського меморандуму ядерною зброєю, надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили своїх підписів під цим документом.Источник: https://censor.net.ua/ua/n464300
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору