EN|RU|UK
 Економіка, Події
  11817  81

 Ветеранів АТО, які допомагають бізнесу відбиватися від рейдерських атак, затримують люди без розпізнавальних знаків, - заява фермерів

фермеры

Кілька фермерів виступили проти арештів добровольців і ветеранів АТО, що стали на захист бізнесу і підприємців від рейдерських атак.

Як повідомляє Цензор.НЕТ на прес-конференції фермери і ГО "Бізнес-Варта" заявили, що в літній період зафіксовано пік захоплень фермерських господарств, і саме ветерани АТО допомогли багатьом з них вистояти.

На їхню думку, сьогодні здійснюються репресії проти добровольців і ветеранів АТО, які виступають проти рейдерських атак на підприємства.

"Їх за останні кілька днів злочинним шляхом відловлюють по всій території України, потім вони виявляються або за кордоном України, або в залі суду. Нам це незрозуміло, це викликає багато запитань. На досвіді того бізнесу, який страждає від злочинних схем та рейдерства, ми бачимо, що реальні злочинці не притягуються до відповідальності - а тільки ті, хто захищають бізнес і платників податків...", - каже Ольга Матвіїва, глава ГО "Бізнес-Варта".

Вона підкреслили, що найчастіше добровольців затримують люди без розпізнавальних знаків, а більшість ЗМІ або спотворює інформацію про рейдерські атаки, або зовсім не цікавиться цією темою.

"Ми знаємо, хто ці люди, яких сьогодні затримали люди без шевронів і розпізнавальних знаків. Це люди, які захистили фермерів. Це люди, які вийшли з Іловайська. І незрозуміло, чому сьогодні вони перебувають у залі суду", - додала Матвіїва.

На прес-конференції були присутні представники бізнесу, яких добровольці захистили від рейдерських атак.

Адвокат Віталій Порхун навів приклад підприємства ДСП Димитрова, яке захистили ветерани АТО, в тому числі екс-командир батальйону "Донбас" Анатолій Виногродський.

"На підприємство була здійснена рейдерська атака у вересні 2016 року. З того моменту ми ведемо боротьбу. Боротьбу на нерівних правах, оскільки ні правоохоронні органи, ні органи прокуратури не сприяють нам у захисті своїх прав і поверненні підприємства. Це супроводжувалося незаконною перереєстрацією корпоративних прав на фіктивні підприємства. Під керівництвом кінцевого власника, який купив корпоративні права, здійснювався фізичне захоплення території і застосування насильства до жителів села Добре, де знаходиться підприємство. Є відповідне відео і коментарі в інтернеті".
Він повідомив, що близько 17 заяв про рейдерське захоплення в правоохоронні органи були розглянуті як звернення громадян, попри вимогу КПК негайно провести досудове розслідування за цим фактом. Було відкрито провадження про бездіяльність поліції і прокуратури. На сьогодні досудове розслідування не проводиться, а загарбники НЕ допитані навіть як свідки.
"Кримінальне провадження, яке зараз в обласному слідчому управлінні Кіровоградської області Нацполіціі - у недбалому стані. Процесуальні слідчі дії затягуються. Жодне з клопотань, яке ми подавали, не задоволено", - констатував він.

Порхун зазначив, що фермери і жителі села були змушені звернутися до добровольців батальйону "Донбас".

Юрій Крутько, голова спілки "Аграрна самооборона України", підкреслив, що в ситуації, коли правоохоронці не діють, фермери змушені самі захищатися.

"Представники "Донбасу" нікого не били. Навпаки, з того боку на нас полетіли димові шашки. Потім вже, коли разом з поліцією розкрили автобус, то виявили травматичну зброю, ножі, бити і сума грошей. Анатолій Виногродський ніяк не міг брати участь у побитті когось... Я відповідально заявляю, що рейдерському захопленню можна було запобігти ще раніше - зверталися в поліцію. Але правоохоронні органи не діяли. Тому ми були змушені самі себе захищати. Якщо не захищатися, в будь-який момент рейдери заберуть урожай, техніку і перепишуть землю. Тому аграрії змушені об'єднуватися і захищати себе", - сказав він.

Представники підприємства продемонстрували відповідне відео захоплення.Источник: https://censor.net.ua/ua/n464277
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору