EN|RU|UK
 Політика України
  3193  16

 Ар'єв: "У ПАРЄ допускають повернення РФ в асамблею лише після припинення її агресії проти України"

арьев

Володимир Ар'єв заявив про те, що більшість членів ПАРЄ вважає, що РФ повинна повертатися в асамблею після здійснення серйозних кроків щодо деескалації своєї агресії проти України.

Як передає Цензор.НЕТ, Володимир Ар'єв розповів у коментарі "112 Україна" про можливість зняття Радою Європи санкцій з Росії та ймовірні наслідки такого рішення. Він зазначив, що таке рішення підриває саму основу Ради Європи і дискредитує цю організацію:

"Ця заява і така позиція, я вважаю, є досить збоченою, оскільки вона фактично означає, що генеральний секретар Ради Європи, організація, яка була створена для захисту прав людини і верховенства права, вона закликає захистити права 130 млн громадян Росії за те, щоб уникнути виходу країни з цієї організації за рахунок істотного погіршення ситуації з правами людини в Україні і за рахунок нехтування правами українських громадян, зокрема кримських татар і українців у Криму, людей, які живуть на окупованій території Донбасу, а також тих громадян, 1,5 млн, які виїхали з Донбасу через російську агресію. Фактично це заклик, який можна розцінити так, що він підриває саму основу Ради Європи і дискредитує цю організацію, оскільки він робиться генсеком цієї організації. Тому в такому випадку я вважаю, що це обурливо", - прокоментував глава української делегації в ПАРЄ.

Читайте також: "У бій за Росію відкрито доєдналися потужні сили", - Кулеба про заяву Ягланд щодо повернення РФ у ПАРЄ

Також Ар'єв зазначив, що його колеги з ПАРЄ, так само обурені тим, що сталося.

"Ми знали, що Ягланд пропагує повернення російської делегації в ПАРЄ, але, перш за все, це йде проти принципів Ради Європи, саме те, чим він обґрунтовує свою позицію, а друге, це втручання в справи ПАРЄ. ПАРЄ - це окрема структура в системі ради Європи, вона має свого президента і генсекретаря", - додає Ар'єв.

"Ягланд не є начальником і не є главою саме парламентської частини цієї організації. Тому в цьому випадку це можна розцінити як пряме втручання Ягланда в справи, які є суто справами ПАРЄ, оскільки повернення російської делегації визначається на початку кожного року, коли оновлюються повноваження всіх делегацій, і відповідно до Статуту ПАРЄ тільки асамблея може вирішувати, приймати російську делегацію, чи не приймати взагалі, або приймати її з санкціями і обмеженнями, як це сталося в 2015 році, і голосування це відбувається лише делегатами ПАРЄ. У такому випадку жодним чином генеральний секретар не мав права і не мав ніякого мандата від ПАРЄ робити подібні заяви або вояжі на зразок того, що він робить, промотуючи російської делегації в асамблеї", - зазначає голова української делегації в ПАРЄ .

На питання про те, в чому мотив Ягланда, Володимир Ар'єв відповів:

"Мені важко точно сказати, чим керується Ягланд. Він, очевидно, вважає, що треба залишити Росію членом цієї організації попри все ... У Ягланда давно досить теплі відносини з Володимиром Путіним, і він, я думаю, хоче певним чином допомогти своєму другові, зробити подарунок перед виборами президента в 2018 році".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n464267
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору