EN|RU|UK
 Політика України
  4775  46

 Польський історик Глембоцький про можливу причину свого видворення з РФ: "Я розповідав, що за наказом Сталіна і Єжова НКВС убило не менше 111 тисяч поляків"

Польський історик Генрик Глембоцький розповів, що приїхав у Росію 14 листопада для роботи в архівах і для того, щоб на запрошення Польського інституту в Санкт-Петербурзі прочитати дві лекції про долі поляків у СРСР у роки Великого терору.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він повідомив російському виданню Коммерсант.

"Затримання для мене стало несподіванкою, - сказав пан Глембоцький.- Я не знаю, чи вплинула на рішення ФСБ тема моєї лекції в Санкт-Петербурзі: я розповідав серед іншого і про те, що в роки Великого терору в рамках "польської операції" за наказом Сталіна і Єжова НКВС убило не менше 111 тис., а за деякими даними, до 200 тис. поляків".

За його словами, співробітники ФСБ несподівано затримали його після повернення із Санкт-Петербурга, близько 23-ї години 24 листопада на Ленінградському вокзалі в Москві.

Читайте також: У Польщі назвали видворення історика Глембоцького з РФ "ворожим актом"

"Поліцейські на Ленінградському вокзалі передали мене співробітникам ФСБ - втім, ніяких посвідчень ті не надали, і крім того, відмовилися запросити співробітників польського консульства".

Замість цього, як розповів пан Глембоцький, в ніч на суботу пред'явили документ, датований 21 листопада, про необхідність протягом чотирьох діб покинути країну. "Документ мені пред'явили, коли на виїзд залишалося менше доби, в ніч на суботу, коли всі чиновники і дипломати вже відпочивають. Думаю, що якби документ потрапив до мене раніше, польське консульство постаралося б прояснити ситуацію, а так було вже пізно, - каже історик. - При цьому, хоча я дуже просив співробітників ФСБ, щоб вони пояснили мені, чому мене викидають із Росії і забороняють повернутися, мені повідомили, що вони не зобов'язані пояснювати цього".

"Я займаюся темою польсько-російських відносин в XIX-XX століттях, вперше приїхав в Росію ще в 1993 році і відтоді безліч разів повертався, - сказав історик. - Я провів місяці в архівах Санкт-Петербурга і Москви, видав кілька книг з теми відносин між Польщею та Росією. Й у мене ніколи не було проблем ні з офіційними відомствами, ні зі спецслужбами".

Нагадаємо, МЗС Польщі в понеділок висловило протест у зв'язку з видворенням з Росії польського історика Генрика Глембоцького - доктора історичних наук, співробітника Ягеллонського університету в Кракові та Інституту національної пам'яті Польщі (IPN).Источник: https://censor.net.ua/ua/n464263
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору