EN|RU|UK
 Політика України
  5193  33
Матеріали за темою:

 За пост голови Верховного Суду поборються 5 кандидатів

верховный

На зборах касаційних судів нового ВС озвучили 5 кандидатів на голову Верховного Суду.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Судово-юридичну газету.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Суддя Кравчук висунув свою кандидатуру на посаду голови Верховного Суду

У понеділок, 27 листопада, відбулися збори суддів касаційних судів нового Верховного Суду, на яких обговорювалися окремі питання проекту порядку денного Пленуму ВС, запланованого на 30 листопада, висування кандидатур на посаду голови нового ВС та ін. питання.

Так, на загальних зборах суддів Касаційного цивільного суду і Касаційного кримінального суду ВС на посаду голови нового Верховного Суду була запропонована кандидатура Дмитра Луспеника. Нагадаємо, раніше він був суддею, секретарем Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, суддею ВСУ (в 2008-2011 рр.). Він заслужений юрист України. Втім, сам Д. Луспеник поки не дав остаточної відповіді на питання, чи буде він претендувати на голову ВС. Зазначимо, що на даний момент він є головою організаційного комітету - тимчасовим виконувачем обов'язків голови Верховного Суду для скликання Пленуму ВС.

Також читайте: На Пленумі запропонуємо визначити 15 грудня як день початку роботи Верховного Суду, - т.в.о. голови ВС Луспеник

Також на зборах суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду свою кандидатуру висунув Аркадій Бущенко. До призначення суддею ВС він був виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини.

На зборах суддів Касаційного адміністративного суду свою кандидатуру на посаду голови ВС запропонував Володимир Кравчук, у минулому суддя Львівського окружного адміністративного суду. Свою програму він опублікував у Facebook.

На зборах суддів Касаційного господарського суду було заявлено, що від цього суду на посаду голови Верховного Суду претендуватимуть два кандидати - суддя, представник адвокатури Олена Кібенко і колишній голова Вищого господарського суду України Богдан Львов.

Читайте також: У новому Верховному Суді "дідівщини" не буде, - суддя ВС Лесько

Суддя Олена Кібенко сама виявила бажання стати головою Верховного Суду, а от кандидатуру Богдана Львова висунула його колега, в недавньому минулому суддя ВГСУ Лілія Катеринчук.

Зазначимо, що на цьому висунення кандидатур на посаду голови не закінчене. Можуть бути запропоновані ще кандидати, зокрема, від адміністративної юстиції. Нагадаємо, що Пленум ВС відбудеться 30 листопада.

Нагадаємо, для участі в конкурсі на посади суддів ВСУ подали документи 846 кандидатів. Протягом 14-25 вересня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула 120 матеріалів щодо внесення подань Президентові України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного суду.

29 вересня Вища рада правосуддя оголосила рішення, рекомендувавши Президентові України 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного суду.

11 листопада 2017 року в столичному Кловському палаці відбулася урочиста церемонія приведення суддів нового Верховного Суду до присяги.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n464212
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору