EN|RU|UK
 Політика України
  4449  52

 Омбудсмен Лутковська зажадала від Міноборони не залучати військових до робіт не за призначенням: це знижує рівень боєготовності військ. ДОКУМЕНТ

лутковская

Залучення військовослужбовців, зокрема строкової військової служби, для виконання завдань, не пов'язаних із військовою службою, створює передумови для зниження рівня бойової готовності військ.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт омбудсмена, про це йдеться в поданні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до міністра оборони України Степана Полторака щодо недопущення використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов'язаних із військовою службою.

Як наголошується, співробітники Секретаріату омбудсмена здійснили візити до військових частин і підрозділів, розташованих у пунктах постійної дислокації і на навчальних полігонах.

Також читайте: Полторак обговорив із головою штабу ЗС Литви надання чергової партії зброї і боєприпасів для ЗСУ, - Міноборони. ФОТО

Вони виявили факти залучення військовослужбовців строкової військової служби до проведення господарських робіт (прибирання території, косіння трави, ремонтно-будівельні та розвантажувальні тощо) як на території військових частин, так і за їх межами.

Таке ставлення до військовослужбовців демотивує громадян від призову на строкову військову службу, переконана Лутковська.

"Прикладом наслідків такої ганебної ситуації стало отримання солдатом-строковиком З. травми під час виконання будівельних робіт в одній з військових частин Збройних Сил України, які до того ж ще й здійснювалися у вихідний день", - йдеться в повідомленні.

Також читайте: Омбудсмен РФ Москалькова не відповіла на 5 листів щодо ув'язнення Павла Гриба, - Лутковська

"Факти незаконного використання військовослужбовців, в тому числі строкової військової служби, для виконання завдань, не пов'язаних з військовою службою, є неприпустимими, такими, що порушують порядок проходження військової служби, створюють передумови для зниження рівня бойової готовності військ, а тому вимагають рішучого реагування з боку керівництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України", - наголошується у поданні Уповноваженого з прав людини.

Лутковська також зажадала надати солдату З. одноразову грошову допомогу в разі інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, передбаченої статтями 16-163 закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Омбудсмен Лутковська зажадала від Міноборони не залучати військових до робіт не за призначенням: це знижує рівень боєготовності військ 01Омбудсмен Лутковська зажадала від Міноборони не залучати військових до робіт не за призначенням: це знижує рівень боєготовності військ 02Омбудсмен Лутковська зажадала від Міноборони не залучати військових до робіт не за призначенням: це знижує рівень боєготовності військ 03Источник: https://censor.net.ua/ua/n464182
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору