EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  21250  75
Матеріали за темою:

 "У бій за Росію відкрито доєдналися потужні сили", - Кулеба про заяву Ягланд щодо повернення РФ у ПАРЄ

кулеба

Заклик Генсека Ради Європи Турб’єрна Ягланда почути Росію і зберегти її в Раді Європи свідчить про включення найпотужніших сил у спроби будь-яким способом сформувати коаліцію на підтримку повернення Росії в ПАРЄ.

Про це в коментарі Укрінформу сказав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, коментуючи статтю в Financial Times щодо заяв Ягланда про необхідність повернення делегації Росії в ПАРЄ, передає Цензор.НЕТ.

"Відкриті і чіткі сигнали такого високого посадовця, як Генсек, є грою на максимальне підняття ставок. Очевидно, зараз йдеться про те, щоб будь-якими правдами і неправдами сформувати коаліцію на підтримку повернення Росії в ПАРЄ навіть ціною руйнування цінностей, принципів і механізмів впливу Ради Європи", - сказав дипломат.

Глава українського представництва при РЄ впевнений, що зі своєї позиції Україна зараз відстоює не тільки свої інтереси, а й інтереси Ради Європи.

Також читайте: У Раді Європи розглядають можливість скасування санкцій проти Росії, - Ягланд

"Для України це означає, що в бій за Росію відкрито включилися потужні сили. Однак ми готові і далі вести свою лінію та ухвалювати складні рішення. Україна зараз стоїть на захисті не тільки українського інтересу, а й інтересів Ради Європи", - підкреслив Кулеба.

Що стосується поїздок Генсека РЄ, здійснених останнім часом, дипломат вказав, що таке лобіювання повернення делегації РФ з боку Ягланда відбувалося на тлі того, що в Москві ніколи не заявляли про можливість виходу з РЄ.

"Генеральний секретар за останні місяці дійсно здійснив турне, закликаючи ключові столиці Європи почути Росію і зберегти її в РЄ. При цьому сама Росія ніколи не озвучувала можливість виходу з організації", - підкреслив Кулеба.

Як повідомлялося, Генеральний секретар Ради Європи Ягланд виступив за повернення Росії в ПАРЄ і скасування санкцій, введених проти РФ за агресію щодо України. У свою чергу голова української делегації при ПАРЄ Володимир Ар'єв підкреслив, що повернення РФ, яке лобіює Ягланд, істотно підриває авторитет Ради Європи і нівелює силу резолюцій, які вона ухвалювала, і в такому випадку української делегації в ПАРЄ "нічого робити". МЗС України заявив, що "повернення Росії в ПАРЄ без виконання зобов'язань суперечить міжнародному праву". Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року після окупації Криму і початку військових дій на Донбасі.Источник: https://censor.net.ua/ua/n464178
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору