EN|RU|UK
 Політика України
  3353  8
Матеріали за темою:

 На Пленумі запропонуємо визначити 15 грудня як день початку роботи Верховного Суду, - т.в.о. голови ВС Луспеник

луспеник

Дата початку роботи Верховного Суду буде визначена на Пленумі 30 листопада.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів голова оргкомітету, тимчасовий виконувач обов'язків голови Верховного Суду Дмитро Луспеник.

Він повідомив, що на цій посаді він буде тільки до скликання Пленуму ВС, і ніяких інших владних розпорядчих функцій у нього немає. На Пленумі буде визначена дата початку роботи Верховного Суду.

Загалом, за його словами, на Пленумі, який відбудеться 30 листопада, буде розглянуто 7 питань.

"У нас тут сім питань. Ми маємо затвердити регламент, тому що без нього далі взагалі неможливо рухатися. Другим питанням поставили визначення початку роботи Верховного Суду, а не обрання його голови. Ми на оргкомітеті думали: якщо поміняти місцями, то може процес "пробуксувати", бо голосування ж таємне - не виключено, що більшості за одну кандидатуру не буде. А дата початку роботи ВС - це те питання, заради якого скликається перший Пленум", - зазначив Луспеник.

За його словами, після цього будуть розглянуті такі питання: обрання заступника, секретаря Пленуму, затвердження положення про апарат.

"Ще один важливий момент - показати суспільству, що ми хочемо розробити стратегію діяльності Верховного Суду. Має бути концепт забезпечення єдності практики, щоб вона постійно не змінювалася, і юристи знали: по цій категорії справ є така-то позиція. Будемо обговорювати стандарти судового рішення (ми тут хочемо взяти за зразок Європейський суд з прав людини), комунікаційну стратегію (взаємодія зі ЗМІ), а також антикорупційну політику і принципи судового менеджменту. Знаєте, судді дуже скептично та трошки "в штики" сприймають цю позицію - їм це нагадує якусь торгівлю, а суд повинен розглядати справи. Але йдеться про менеджмент як ефективне управлення Верховним Судом. Ми хочемо затвердити робочі групи для розробки такої стратегії. Визначили їхніх кураторів. Як правило, це судді із нової формації (як я їх називаю) - науковці та адвокати", - розповів він, додавши, що оргкомітет пропонуватиме Пленуму визначити день початку роботи Верховного Суду 15 грудня.

Повний текст інтерв'ю з Дмитром Луспеником читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n464139
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору