EN|RU|UK
 Суспільство
  7189  15

 Вирішувати, коли набуде чинності нове процесуальне законодавство, будуть судді нового Верховного Суду

суд верховный

Минулого тижня уся суддівська та юридична спільнота в буквальному сенсі "стояла на вухах", оскільки з'явилася інформація про те, що Президент України підписав закон про внесення змін до ЦПК, ХПУ і КАСУ (законопроект №6232), тобто нові процесуальні кодекси

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судово-юридична газета".

Однак сам текст закону про внесення змін до Цивільного, Господарського процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства, а також КПК виклали на сайті парламенту лише напередодні вихідних, 24 листопада.

Причому, 23 листопада з'явився активний номер закону 2147-VIII, а лише наступного дня - текст, який можна завантажити. Однак друкувати в офіційних виданнях його будуть лише 28 листопада.

За словами тих, хто бачив друковану версію закону, він вміщує близько 950 сторінок, а товщина "тому" близько 5 см.

Увесь цей закон суддям першої, апеляційної інстанції, а також нового Верховного Суду доведеться подужати до 15 грудня, адже згідно з Прикінцевими положеннями нових процесуальних кодексів, вони набувають чинності з дня початку роботи Верховного Суду, визначеного рішенням його Пленуму.

До того ж, місцеві та апеляційні суди повинні будуть почати роботу за новими кодексами практично відразу. Так, згідно з п. 9 Перехідних положень нового закону, справи в судах першої та апеляційної інстанцій, провадження в яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набуття чинності цією редакцією Кодексу.

Як відомо, Пленум Верховного Суду відбудеться 30 листопада. А датою початку роботи нового ВС планується визначити День працівників суду - 15 грудня.

Таким чином, по суті, вирішувати, коли набуде чинності нове процесуальне законодавство, будуть судді нового Верховного Суду.

Раніше повідомлялося, що розкрито порядок розгляду справ новим Верховним Судом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n464122
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору