EN|RU|UK
 Політика України
  17072  25

 Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій. ДОКУМЕНТ

пенсии

Група організацій ветеранів силових відомств звинувачує Мінсоцполітики в непрозорості процедури внесення змін у процес нарахування пенсій пенсіонерам та особовому складу силових структур.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, звернення на ім'я перших осіб держави оприлюднила Організація ветеранів центрального апарату МВС України.

Вони нагадують, що, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" № 2148, Кабмін зобов'язаний до 1 листопада 2017 року подати до парламенту проект змін про перерахунок пенсій військовослужбовцям.

Однак, як запевняють ветерани, ці зміни досі не були оприлюднені. Ветерани звинувачують Міністерство соціальної політики в непрозорості роботи над змінами щодо пенсійного забезпечення особового складу силових відомств.


За інформацією ветеранських організацій, одним з варіантів, що розглядаються Мінсоцполітики, є проведення перерахунку пенсій за загальною системою - відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням показників середньої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески.

Крім того, обурення ветеранів викликають інші зміни в законі "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб". Ці зміни офіційно не оприлюднені, проте, за словами авторів звернення, вони поширюються в мережі Інтернет, а головним розробником змін є Мінсоцполітики. Зокрема, обурення викликає той факт, що пенсію пропонують нараховувати з окладів за посадою, військовим званням і надбавки за вислугу років. Водночас, поступово до 2030 року пенсійний вік пропонується збільшити до 50 років (зараз 45,5), а час вислуги - до 30 років (сьогодні - 23,5).

Це, на думку ветеранів, зменшує доступні права і свободи співробітників силових відомств. Вони наголошують, що служба в органах МВС, служба в ЗСУ та інших силових структурах пов'язана з додатковими ризиками, які повинні компенсуватися гарантіями підвищеного соціального захисту.

Автори звернення підкреслюють, що непрозорість процесу призведе до соціальної напруги не тільки в середовищі військових пенсіонерів, а й чинного особового складу ЗСУ, органів внутрішніх справ та інших силових відомств. Це, своєю чергою, може викликати низку звільнень із силових структур.

У відповідь заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір спростовує звинувачення і пов'язує невдоволення ветеранських організацій з тим, що пропоновані зміни не були подані до 1 листопада. Позицію Міністерства соціальні політики читайте тут.

Читайте також: Будемо робити все можливе, щоб забезпечити підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня, - заступник міністра соцполітики Шамбір

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 01

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 02

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 03

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 04

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 05

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 06

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 07

Ветерани звинувачують Мінсоцполітики в непрозорості при перерахунку пенсій 08


Источник: https://censor.net.ua/ua/n463942
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору