EN|RU|UK
 Суспільство
  4167  52

 Людський ресурс НАБУ неспівставний із ресурсом прокуратури, - Бюро озвучило ризики передання йому тисяч справ із ГПУ

набу

Національне антикорупційне бюро України виступило із заявою щодо того, що відповідно до чинного законодавства після 20 листопада до нього переходять тисячі справ із ГПУ, розпочаті після грудня 2015 року.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в офіційній заяві НАБУ.

У тексті зазначають: "Національне антикорупційне бюро України діяло і діятиме виключно в межах закону. З огляду на те, що у зв'язку з закінченням повноважень слідчих органів здійснювати розслідування, законом передбачена передача до НАБУ підслідних йому проваджень, зареєстрованих до грудня 2015 року, Національне бюро не бачить підстав не приймати матеріали таких проваджень від Генеральної прокуратури України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Луценко: У мене накопичуються десятки відмов НАБУ брати справи до свого провадження

Разом із тим зазначимо, що Бюро неодноразово попереджало, що передача справ від ГПУ створить ризики для поточних розслідувань детективів стосовно топ-корупціонерів.

Людський ресурс Національного бюро, детективи якого поєднують функції слідчих та оперативників, а більшість слідчих дій здійснюють виключно своїми силами, неспівставний із ресурсами органів прокуратури, котрі здійснювали досудове розслідування за оперативного супроводу органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів фіскальної служби тощо. Звичайно, шкода, що Генеральна прокуратура, маючи такі потужні ресурси, не змогла забезпечити повне та швидке розслідування цих проваджень впродовж останніх двох років.

Наразі важко спрогнозувати, скільки часу потребуватиме опрацювання матеріалів усіх справ, підслідних НАБУ та зареєстрованих до грудня 2015 року. Цілком очевидно, що передання такої кількості справ за короткий проміжок часу (за попередніми підрахунками йдеться про декілька тисяч) в провадження близько 200 детективів НАБУ гальмуватиме хід розслідувань. Крім того, за таких обставин, у першу чергу, можуть постраждати інтереси потерпілих та інтереси держави.

Наразі Національне бюро оцінює усі можливі ризики, пов'язані з передачею справ від ГПУ, та найближчим часом надасть свої пропозиції щодо їхньої мінімізації. Тож просимо Генпрокурора, народних депутатів та експертів утриматися від спекуляцій на цю тему та працювати в конструктивному руслі.

Нагадуємо, що 20 листопада цього року закінчилися повноваження слідчих органів прокуратури по здійсненню досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які відносяться до підслідності НАБУ та зареєстровані до грудня 2015 року".

Також читайте: НАБУ розслідує понад 460 кримінальних проваджень, про підозру повідомлено 293 людям
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463816
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору