EN|RU|UK
 Економіка
  4411  15

 Профспілка лісової галузі виступила проти створення єдиного підприємства-монополіста

лес древесина

У процесі реформування лісового господарства повинна бути забезпечена прозорість створення відповідної Стратегії та закладені основні принципи розвитку галузі.

Як повідомляє Апостроф, про це йдеться в Резолюції та зверненні до керівництва держави Всеукраїнських зборів профспілкового активу лісогосподарської галузі.

За словами голови Профспілки Степана Кривов'язого, у Стратегії реформування обов'язково необхідно передбачити фінансування лісогосподарських заходів. "За кілька останніх років у лісовій сфері поступово назріває соціальна катастрофа, яка стала результатом відсутності фінансування. Іде масове звільнення працівників у лісгоспах на Півдні та Сході країни, адже ці регіони завжди були дотаційними з держбюджету. А для подальшого розвитку необхідне створення окремого фонду для фінансування. Це, зокрема, передбачено і в Указі президента", - зазначив він.

Кривов'язий звернув увагу на те, що Стратегія повинна бути обговорена і погоджена з профспілкою, громадськістю та всіма зацікавленими сторонами.

"Ми виступаємо категорично проти передачі лісів у концесію. Адже це може спричинити масову вирубку. Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб'єкта, якогось монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів. Такі ідеї народжуються від бажання приватизувати українські ліси. І це безпосередньо суперечить процесу децентралізації - усі зароблені кошти будуть надходити в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим. Ці застереження необхідно передбачити в Стратегії реформування. Ніякого таємного ухвалення невідомої Стратегії ми не допустимо", - підкреслив керівник профспілки.

Своєю чергою, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зазначив, що його відомство відкрито для обговорення і підтримки пропозицій профспілки.

"Робоча група з фахівців, експертів, науковців розробила проект Стратегії. У ньому передбачені відповідні запобіжники і заходи розвитку лісової галузі. Для Держлісагентства є пріоритетом збільшення лісистості України, ефективна боротьба з незаконними вирубками та сталий розвиток. Водночас, у проекті Стратегії закладена інституційна реформа, яка дозволить роз'єднати господарську та контролюючу функції, створити ефективну модель державного управління лісами і збереження висококваліфікованих працівників", - підкреслив Бондар.

Зазначимо, що раніше Європейська Бізнес Асоціація наполягала на прозорому реформуванні лісової галузі.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n463796
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору