EN|RU|UK
 Політика України
  5250  26

 Нові конкурси на держслужбу викликали ажіотаж. На деякі посади подавалося по 100 кандидатів, - менеджер Офісу Реформ Кабміну Хілобок

хилобок

На сьогодні завершено близько 100 конкурсів на нові посади в апараті міністерств, з 90 з них обрані переможці. Також у Кабміні відзначають ажіотаж, який нові вакансії викликали на ринку праці.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав старший проектний менеджер реформи державного управління Офісу реформ Кабміну Іван Хілобок.

"На деякі посади ми отримували понад 100 кандидатів. Ми не очікували такого інтересу. Вийшло приблизно 50:50 тих, хто подавався з чинних службовців, і людей з бізнесу та громадськості", - повідомив він.

Також Хілобок зазначив, що на сьогодні попередньо завершено близько 100 конкурсів. Далі йде процес перевірки та призначення. Призначень поки немає.

"Переможців обрано приблизно за результатами 90 конкурсів. За деякими конкурсами кандидатів так і не було визначено. Наприклад, Міністерство охорони здоров'я не обрало переможця за жодною із 5 оголошених вакансій генеральних директорів. Команда МОЗ дійсно шукає найкращих людей. Це також досвід прозорості і приклад професійного ставлення до процедури конкурсу. У Міністерстві дуже прискіпливо ставилися до усіх процедур, і не побачили сильних кандидатів. Тому вони оголошують додаткові конкурси і активно шукають професіоналів. Насправді це не вперше така ситуація, коли на конкурсі не обрано переможця. Таке трапляється і не лише в держструктурах", - сказав менеджер Офісу Реформ.

Також читайте: На 600 вакансій суддів у місцевих судах подалися кілька тисяч кандидатів, - Куйбіда

Характеризуючи переможців конкурсів, Хілобок повідомив, що серед них приблизно 40% - це люди, які раніше не працювали на держслужбі, і 60% тих, хто працював.

"Але треба обережно ставитися до категорій "старий" і "новий". Наприклад, у Міносвіти в конкурсі на посаду Генерального директора Директорату стратегічного планування та євроінтеграції перемогла Ганна Новосад, яка до цього працювала в Міністерстві. Формально вона є "старим" чиновником-бюрократом. Але насправді це професіонал високого класу, яка має західну освіту, яка прийшла працювати після Революції Гідності. Вона довго працювала волонтером у заступника Міністра освіти Інни Совсун. З часом вона вирішила приєднатися до команди офіційно, щоб завершити свої реформаторські ініціативи".

Нагадаємо, реформа державної служби реалізується згідно з комплексною Стратегією реформування державного управління до 2020 року. Зараз конкурси на нові посади державної служби оголошено в 10 пілотних міністерствах. Це приблизно 1000 нових посад державної служби категорії Б і В (керівники нових директоратів, а також державні експерти та керівники експертних груп).

Також читайте: Від початку року Держслужба праці виявила 1605 нелегальних працівників

До 2020 року планується набрати близько 3 тисяч чиновників нової якості на рівні міністерств та інших центральних органів. При цьому кардинальним чином будуть переглянуті й оптимізовані їх ні функції.

Повне інтерв'ю з Іваном Хілобок ом читайте тут.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n463793
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору