EN|RU|UK
 Суспільство
  4467  16
Матеріали за темою:

 ГРД трохи "заносило", але в цілому вони виконали колосальну роботу, - суддя ВС Міщенко

мищенко

У роботі Громадської ради доброчесності, яка допомагалв Вищій кваліфікаційній комісії суддів із конкурсом до Верховного Суду, загалом були як позитивні, так і негативні моменти.

Про це новообраний суддя Верховного Суду Іван Міщенко розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"У законі прописано, що Громадська рада доброчесності сприяє роботі ВККС. Мабуть, вони трохи ширше зрозуміли свою роль в цьому процесі та не стільки сприяли, скільки уособили собою громадськість, яка дуже часто була надкатегоричною. Траплялися певні конфлікти інтересів", - сказав Міщенко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Ухвалюючи рішення, українські судді діють шаблонно, бракує їхньої особистої позиції, - суддя ВС Міщенко

Водночас він зазначив, що їх звернення до Президента щодо складу суддів ВС мало більш політичний, ніж юридичний характер.

"Ті заклики, які направляли Президенту, були більш схожі на політику, а не на юриспруденцію. Тому що вони, як орган, який сприяє ВККС у доборі суддів, звертаються до Глави держави, розуміючи, що ця їхня дія має виключно політичну і навіть популістичну природу. Бо він не може відмовитися від підписання Указу, тому що такий вигляд має процес. Навіть якщо теоретично уявити, що Президент до них дослухався, то не зміг би повернути процес назад, адже так каже закон: якщо Вища рада правосуддя рекомендувала, а ВККС та відповідні державні органи провели необхідні перевірки, він повинен підписати Указ. Це виключно церемоніальна функція", - пояснив суддя ВС.

Але в цілому, як зазначив Іван Міщенко, незважаючи на те, що ГРД трохи "заносило", їм дуже вдячні: "Вони виконували роботу на волонтерських засадах. Обсяг інформації, яку вони обробили, просто колосальний"

Повний текст інтерв'ю із суддею ВС Іваном Міщенком читайте ТУТ.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n463755
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору