EN|RU|UK
 Суспільство
  4572  61
Матеріали за темою:

 Угорщина - єдина країна, де ми бачимо неготовність до діалогу, - Климпуш-Цинцадзе про "мовне питання"

климпуш

У підході до питання нацменшин і мовного питання Угорщина - єдина з країн, у яких є заперечення, зайняла позицію неприйняття і неготовність до діалогу. Крім того, в риториці Будапешта з цього питання відчувається певна синхронізація аргументації з Москвою.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це розповіла в інтерв'ю Укрінформу віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми продовжуємо наполягати на тому, що є можливості конструктивного вирішення питання. Про це свідчить і те, що нам вдалося підписати меморандум взаєморозуміння з реалізації цього закону з Польщею і Болгарією. Ми на позитивному шляху вирішення з Румунією. І, на жаль, Угорщина - єдина країна, де ми бачимо таке серйозний опір і неготовність до діалогу", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Школи з мовою навчання національних меншин в Україні не закриватимуть, - Гриневич

Щодо російського впливу на позицію Будапешта віце-прем'єр бачить певну синхронізацію аргументації.

"Що стосується Росії. Ми можемо говорити про те, що бачимо певне відображення російської риторики щодо цього закону в угорській аргументації. Мені б не хотілося вірити, що саме в цьому міститься слід Росії. Але якась певна синхронізація аргументації відбувається", - зазначила вона.
Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що, крім позиції України, конструктивну розмову всередині Європейського Союзу допоможе направити вирішення питання щодо прав національних меншин у русло конструктиву з боку Угорщини, на противагу тому, як це відбувається зараз.

"Так, ми бачимо ці дії: коли саме Угорщиною було заблоковано рішення щодо проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ. А також спроба Угорщини на кожну зустріч, кожен захід, який проходить між Україною та ЄС або навіть у більш широкому контексті, обов'язково внести додатково до порядку денного питання закону "Про освіту", - сказала віце-прем'єр.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Також читайте: Людина, яка закінчує українську школу, має говорити українською мовою, - Порошенко

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон про освіту, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності й мови".Источник: https://censor.net.ua/ua/n463699
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору