EN|RU|UK
 Економіка
  5074  59

 Тарифи на електроенергію для населення не підвищуватимуть, - глава НКРЕКП Вовк

нкрэку

Глава Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк заявив, що тарифи для населення, незважаючи на зростання ОРЦ, наступного року не буде підвищено.

"Перше, щоб усіх заспокоїти. Питання зміни тарифів на електроенергію для населення сьогодні комісією не розглядається", - заявив глава регулятора, пише Обозреватель.

За словами Дмитра Вовка, для зростання ОРЦ (оптової ринкової ціни електроенергії) є низка об'єктивних факторів, на які Комісія не впливає. "Є величезна кількість факторів, на які комісія не має впливу, але вони є фундаментальними і базовими, істотно впливають на рівень тарифу. До них належать ціни на міжнародних ринках на сировину, в тому числі на вугілля і на газ. До них належать зміни курсів валют. До них належать зміни інфляції в країні та очікування уряду, які затверджуються окремою постановою на наступний рік. До них належать зміни заробітних плат у промисловості, тому що вони є елементом витрат усіх тарифів", - сказав він.

Він також підкреслив, що якщо ціни на сировину на міжнародних ринках зростають, якщо курс виріс на 5%, якщо фактична інфляція вже 12%, якщо на наступний рік закладається інфляція урядом цін виробників 10%, то очевидно, що в 2018 році зростання ОРЦ буде. Однак ці зміни можна порівняти зі зростанням позначених факторів і вони впливатимуть тільки на тарифи непобутових споживачів.

Нагадаємо, НКРЕКП опублікувала обгрунтування до проекту рішення "Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік". Ціна вугілля, яку НКРЕКП пропонує закласти в ОРЦ на 2018 рік, нижче реальної спотової вартості вугілля на міжнародних ринках на 11,27%. У документі зазначено, що індикативна ціна вугілля, розрахована за формулою Роттердам + за період листопад 2016 - жовтень 2017 року, становить 82,44 $/тонну. Це вище поточної вартості, закладеної в тарифі на 2017 рік, однак нижче за реальну ціну вугілля на міжнародних ринках.

"Додатково слід зазначити, що середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку за жовтень склалася на рівні 91,73 $/тонну", - наголошується в документі.

Згідно з даними експертів аналітичної платформи VoxUkraine, очолюваної професором Пітсбурзького університету Тимофієм Миловановим, в Україні зберігаються найнижчі в Європі тарифи на електроенергію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n463686
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору