EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  18151  126

 Етнічні росіяни вимирають, приріст населення в РФ забезпечується тільки за рахунок мігрантів, - Росстат

мигранты

Уперше за останніх п'ять років населення Росії знову почало скорочуватися. За 9 місяців природнє зменшення становило 106 тисяч, а хоч якийсь приріст населення забезпечується за рахунок мігрантів з Сирії та пострадянських республік.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Газета.ru із посиланням на дані Росстата.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Конгресмени США закликали звільнити Сущенка: Це політично мотивовані переслідування

Видання зазначає, що природний спад населення в січні-вересні складає 106,2 тис. осіб, у той час як в цей же період минулого року був невеликий, але приріст населення - на 18,2 тис. осіб. При цьому найбільше померлих за вказаний період - 648 тис. осіб- від хвороб кровообігу.

Високим залишається кількість самогубств - їх, за статистикою за січень-вересень, було 15,8 тисяч. Серед причин називаються фінансові проблеми, уживання алкоголю, драми в особистому житті, а також конфлікти та війни.

За останніми даними Росстату, реальні доходи населення падають четвертий рік поспіль. Згідно з опитуванням ВЦВГД, близько 10% росіян не вистачає грошей навіть на продукти, а 29% - ледь вистачає грошей на одяг. Також наголошується, що влада вже багато років не може вирішити проблему простроченої заборгованості по заробітній платі.

"У цілому по країні кількість померлих перевищила кількість народжених на 8,3%, але в 17 суб'єктах РФ це перевищення становило рекордні 1,5-1,8 раза", - йдеться в статті.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Повернення Росії в ПАРЄ підірве принципи Ради Європи, - представник України Кулеба

Автор повідомляє, що якби не мігранти з пострадянських республік, населення Росії скорочувалася б швидше. При цьому наголошується, що основним постачальником мігрантів до Росії залишається Україна (приріст - майже 50 тис. осіб).


Однак, на думку експертів, основною проблемою у випадку з мігрантами є їх низький кваліфікаційний рівень.

"Міграційні потоки, хоча і покривають частину потреби Росії в трудових ресурсах, але не компенсують витрати професійно-кваліфікаційного складу", - зазначає Марк Гойхман, провідний аналітик групи компаній TeleTrade.

Крім того, збільшення числа приїжджих працівників може створювати соціальну напругу в суспільстві, наголошує автор.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n463636
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору