EN|RU|UK
 Політика України, Події
  4128  26

 МЗС України вимагає від Росії скасувати незаконний військовий призов в окупованому Криму

мид

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку із призивом РФ на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та у м. Севастополь.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві прес-служби МЗС України.

"За оприлюдненими даними Міністерства оборони Російської Федерації, вже понад 800 осіб-жителів тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим відправлено до місць проходження військової служби. Загалом, восени 2017 року держава-окупант планує направити з тимчасово окупованої території близько 2000 осіб на комплектування збройних сил РФ, у тому числі за межами Криму.

Читайте також: Наша мета - міжнародний судовий процес проти окупантів за прикладом Нюрнберзького, - прокурор АР Крим Мамедов


У цьому зв'язку, вкотре наголошуємо, що Генеральна Асамблея ООН у Резолюції A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року "Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", підтвердивши факт тимчасової окупації АР Крим і м.Севастополь з боку Російської Федерації, закликала Москву виконати свої зобов'язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини, іншими договірно-правовими інструментами, стороною яких вона є", - сказано в повідомленні.

У відомстві нагадали, що відповідно до міжнародного гуманітарного права, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

"В ухваленому 14 листопада 2017 року Третім Комітетом ГА ООН проекті оновленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" міститься відповідний заклик до Російської Федерації: "припинити практику примушування жителів Криму до служби у збройних або допоміжних силах Російської Федерації, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди"", - йдеться в заяві.

Також читайте: Кількість жителів Криму, які навчаються українською мовою, зменшилася в 35 разів, - МЗС


Крім того, в МЗС України зазначили, що представники українських та міжнародних правозахисних організацій неодноразово фіксували факти переслідувань окупаційною російською владою жителів Криму за відмову служити у російській армії, що є грубим порушенням Російською Федерацією своїх міжнародних зобов'язань. Зокрема, такі факти наводилися у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", опублікованій 25 вересня 2017 року на виконання резолюції ГА ООН A/RES/71/205.

"МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати незаконне рішення про призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), усунути всі спричинені ним наслідки, забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов'язань як держави-окупанта, а також у повній мірі виконати Резолюції ГА ООН A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року "Територіальна цілісність України" та A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року "Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства України.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463513
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору