EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  9480  41

 "Україна відмовляється від реалізації деяких двосторонніх домовленостей", - глава МЗС Польщі Ващиковський

ващиковский

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський висловився за продовження діалогу з Україною, але, водночас, він висловив розчарування з приводу нинішніх відносин між двома країнами.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Польське радіо".

Глава польської дипломатії підкреслив, що Польща не веде суперечку з Україною, проте, незважаючи на багаторічний діалог - політичний, дипломатичний, військовий та економічний, - не можна говорити про прогрес.

"Україна відмовляється від реалізації деяких двосторонніх домовленостей. Через кілька років після початку польсько-українського діалогу у взаєминах немає прогресу", - заявив Ващиковський у вівторок, 21 листопада.

Поряд з цим, міністр Ващиковський запевнив, що Польща надалі вітає і підтримує проєвропейські устремління України, а також виступає проти російської анексії Криму.

На думку міністра Ващиковського, відновлення діалогу, а також повернення до реалізації затверджених раніше домовленостей, зокрема, що стосуються пошуково-ексгумаційних робіт у місцях польських поховань в Україні, залежить від української сторони.

Заборона на в'їзд до Польщі деяких громадян України є симетричним заходом, вжитим у відповідь на антипольські рішення української влади - зазначив глава МЗС Польщі.

Як повідомлялося, 17 листопада в Кракові відбулася зустріч консультаційного комітету України та Польщі. У засіданні брали участь заступник голови Адміністрації президента України К.Єлісєєв і держсекретар - керівник Офісу президента Польщі К. Щерський.

18 листопада відповідальному секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій
Святославу Шереметі було відмовлено у в'їзді до Польщі.

МЗС України викликав Я.Пекло в зв'язку
з недопуском С.Шеремети в Польщу.

Як відомо, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив раніше, що українським чиновникам, які блокують ексгумацію тіл польських жертв, заборонять в'їзд до Польщі.

Пізніше в МЗС Польщі повідомили, що країна публічно не буде інформувати про те, хто є в "чорному списку" українців, яким заборонений в'їзд до Польщі. У той же час глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський зазначив, що цей список містить всього "кілька прізвищ".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n463494
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору