EN|RU|UK
 Суспільство
  2799  33
Матеріали за темою:

 "У суддів ВС відчувається реформаторський запал", - експерт про результати конкурсу до Верховного Суду

Олена Привалова, радник із комунікацій проектного офісу Судової реформи вважає успішним результати першого конкурсу на посади суддів Верховного Суду, коли в судову систему прийшли вчені та адвокати, мотивовані на нову філософію судової влади.

Про це експерт заявила в коментарі виданню MMR.

Привалова зазначила: "Судовий організм гостро потребує лікування. Тому в рамках реформи перезавантаження судової системи почалося зі складної операції із запуску його нового "серця", тобто Верховного Суду. Операцію "з пересадки" провели за унікальними технологіями і під наглядом міжнародних фахівців".

За її словами, внаслідок конкурсу сформований оптимальний склад Верховного Суду, в який, крім суддів вищих судів, входять досвідчені судді перших інстанцій, а також вчені та адвокати з бізнес-досвідом й іноземною освітою, питома вага яких становить 57% від загальної кількості суддів.

На думку експерта, для нового складу Верховного Суду ключовим питанням є довіра суспільства.

Читайте також: Наша мета - міжнародний судовий процес проти окупантів за прикладом Нюрнберзького, - прокурор АР Крим Мамедов

"Уже зараз верховні судді драфтують проекти документів для старту user friendly суду, рішення якого доступні і зрозумілі. У інформаційному полі з'явився кардинально новий стратегічно і ціннісно-орієнтований дискурс про те, як створити суд з прав людини. Нові судді займають проактивну позицію і охоче йдуть на контакт зі ЗМІ, працюють над підходом zero tolerance to corruption, communication strategy, судовим менеджментом. На старті вже видно новий стиль роботи і перші виклики. Але найважливіше, що у суддів ВС відчувається реформаторський запал", - підкреслила Привалова.

На думку експерта, під час конкурсу на посади суддів Верховного Суду був поставлений соціальний експеримент, під час якого в прямому ефірі створювалася "нова філософія судової системи, заснована на інших принципах і цінностях" з максимальною участю громадськості в цьому процесі.

Також читайте: Справа генерала Назарова: апеляційний суд продовжить засідання 27 листопада і заслухає свідка Савечка
"Реформа привернула в судову систему ентузіастів, які здатні поставити моду на чесний суд. Вже сьогодні судді ВС почали будувати суд майбутнього, який повинен запустити роботу верховенства права в країні", - резюмувала експерт.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463443
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору